TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Verliefd op Ibiza, Toscaanse bruiloft, Costa! Johan Nijenhuis heeft bijna een patent op de Nederlandse romcom in den vreemde. Verliefd op Cuba past ook mooi in dat rijtje.
Loes (Susan Visser) is nog maar net gescheiden als ze hoort dat haar dochter Maartje (Abbey Hoes) op het punt staat te trouwen met een Cubaan. Loes, haar ex, diens nieuwe vriendin en Loes’ tienerzoon reizen af naar Havanna voor de bruiloft.
Loes wil vooral deze in haar ogen heilloze verbintenis stoppen. Niemand rekende echter op de chaos en onverholen passie die dit bijzondere Caribische land in eenieder los schijnt te maken.
De plotlijnen zijn regelmatig kort door de bocht, maar effectief en de hoofdrollen zijn weggelegd voor vrouwen die acteren kunnen. Hoewel de wat subtielere humor in Verliefd op Cuba best werkt, geldt dat helaas niet voor alle val-, struikel- en andere slapstickmomenten.
De Dominicaans-Nederlandse zanger Rolf Sanchez speelt in Verliefd op Cuba de rol van Carlos, de Cubaanse liefde van Maartje. In het script heette hij nog Che, naar de beroemde revolutionair Che Guevara.
Uiteindelijk moesten Johan Nijenhuis en scriptschrijver Anne-Louise Verboon die naam aanpassen. Anders kreeg Nijenhuis geen toestemming om op Cuba te filmen.
Peter Pannekoek neemt 2025 onder de loep in zijn Oudejaarsconference: 'Het was een intens, heftig jaar'
09:07Carrie ten Napel onthult wat Als Ik het Zing onderscheidt van Beste Zangers
08:23De TV van gisteren: Drama rond agent Maikel raakt kijkers van Bureau Utrecht in seizoensfinale
06:47Vanavond op TV: Toppers in concert 2025, De quiz van het jaar 2025, Mrs. Doubtfire
00:09Lou Snoek maakt indruk in De Oranjewinter met terugblik op Cafébrand Volendam (video)