TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Acteur Warwick Davis debuteert in 1983 – hij was destijds dertien – als ewok in Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi. Vijf jaar later speelt de kleine acteur (door een aangeboren groeistoornis meet hij net iets meer dan een meter) in Willow zijn eerste hoofdrol.
Willow is een groots opgezet fantasysprookje, waarin de boze koningin Bavmorda (Jean Marsh) te horen krijgt dat een pasgeboren kind haar ondergang zal betekenen. Daarom laat ze alle baby’s in haar land doden.
Eén baby ontspringt de dans omdat de dwerg Willow (Davis) de dreumes redt. Samen met zijn nieuwe vriend, de druistige avonturier Madmartigan (Val Kilmer), trekt Willow eropuit om het kind in veiligheid te brengen.
Willow bevat een vleugje van het levensverhaal van Mozes, een vleugje Sneeuwwitje en een vleugje The Lord of the rings en maakt daar een alleraardigst allegaartje van.
Warwick Davis heeft zijn hoofdrol in Willow ook echt te danken aan zijn optreden in Return of the Jedi. Op de set van die film ontmoette hij George Lucas, de geestelijk vader van de Star Wars-films.
Lucas was zo onder de indruk van Davis, dat hij een film voor hem wilde schrijven. Dat werd Willow.
Video: De eerste beelden van The Winner Takes It All zijn verschenen
09:51In deze nieuwe spelshow maakt Soy Kroon binnenkort ook zijn opwachting
09:25Oeps: SBS6 blundert en zet uitslag De Bondgenoten te vroeg online
08:53De TV van gisteren: Kijkers reageren behoorlijk wisselend op De Kerststal van Nederland
08:00Exclusief: Deze zeven BN'ers doen mee aan No Way Back VIPS 2026!