TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Acteur Warwick Davis debuteert in 1983 – hij was destijds dertien – als ewok in Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi. Vijf jaar later speelt de kleine acteur (door een aangeboren groeistoornis meet hij net iets meer dan een meter) in Willow zijn eerste hoofdrol.
Willow is een groots opgezet fantasysprookje, waarin de boze koningin Bavmorda (Jean Marsh) te horen krijgt dat een pasgeboren kind haar ondergang zal betekenen. Daarom laat ze alle baby’s in haar land doden.
Eén baby ontspringt de dans omdat de dwerg Willow (Davis) de dreumes redt. Samen met zijn nieuwe vriend, de druistige avonturier Madmartigan (Val Kilmer), trekt Willow eropuit om het kind in veiligheid te brengen.
Willow bevat een vleugje van het levensverhaal van Mozes, een vleugje Sneeuwwitje en een vleugje The Lord of the rings en maakt daar een alleraardigst allegaartje van.
Warwick Davis heeft zijn hoofdrol in Willow ook echt te danken aan zijn optreden in Return of the Jedi. Op de set van die film ontmoette hij George Lucas, de geestelijk vader van de Star Wars-films.
Lucas was zo onder de indruk van Davis, dat hij een film voor hem wilde schrijven. Dat werd Willow.
Het langverwachte tweede seizoen van Máxima is nu te streamen op Videoland
10:00Chris Zegers vertelt meer over Een Schat aan Shaffy: 'Machtig om dit te mogen maken'
09:07Winston reageert: Dit is waarom het huisnummer in Miljoenenjacht was afgeplakt (video)
08:55Dit is de startdatum van seizoen 11 van Over Mijn Lijk
08:29Alex uit Over Mijn Lijk op 37-jarige leeftijd overleden