TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De almachtige mutant En Sabah Nur (een onherkenbare Oscar Isaac) heeft duizenden jaren geslapen, maar net in de decadente jaren 80 ontwaakt hij. Wat hij ziet bevalt hem allerminst: de aarde was ooit prachtig en ongerept, maar de mensheid heeft er in X-Men: Apocalypse een zooitje van gemaakt.
En Sabah Nur besluit in X-Men: Apocalypse dat het hoog tijd is dat hij dat zooitje eens grondig opruimt. En met grondig bedoelt hij ook echt grondig: hij wil de gehele mensheid uitroeien en een nieuwe wereldorde stichten waarin de mutanten het voor het zeggen hebben.
Doordat hij al die jaren heeft geslapen, weet En Sabah Nur niet dat Professor Charles Xavier (James McAvoy) en zijn X-Men het juist goed voorhebben met de mens. Hij kan dus, kortom, op nogal wat tegenstand uit zijn 'eigen' mutantenkamp rekenen.
Dat wil niet zeggen dat de strijd eenvoudig wordt voor Xavier en de zijnen: En Sabah Nur is zo goed als almachtig én heeft een heel leger mutanten om zich heen verzameld die wel wat in die nieuwe wereldorde zien.
Regisseur Bryan Singer en scriptschrijver Simon Kinberg vergelijken de wraakzuchtige En Sabah Nur (die in de X-Men-comics Apocalyspe heeft) met de wraakzuchtige God uit het Oude Testament.
In X-Men: Apocalypse zijn dan ook volop quotes uit en verwijzingen naar het Oude Testament terug te vinden.
De startdatum van Flikken Maastricht seizoen 21 is bekend
13:04De Bondgenoten-fans weten het zeker: 'Anouk keert terug'
10:59Johan Derksen mist Sinan Can als tafelgast bij Vandaag Inside: 'Hij mag niet aanschuiven bij de vijand'
10:42Dit programma vervangt Dwars door de Pyreneeën
09:53Deze presentator neemt Kassa over nu Amber Kortzorg met zwangerschapsverlof is