TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Dat bevestigt slachtofferadvocaat Petra Breukink aan RTL Boulevard na berichtgeving van Yvonne Coldeweijer.
Volgens de tenlastelegging is de acteur in maart dit jaar naar het huis van de verdachte Arnhemmer gelokt. Hij dacht dat hij een afspraak had met een terminaal zieke fan. Daar aangekomen werd hij gegijzeld door de nieuwe partner van zijn ex-vriendin. Hij werd daar vervolgens vastgehouden tegen zijn wil. Bas werd beschoten met een spijkerpistool langs de voeten en/of het gezicht. Ook heeft de verdachte hem in een wurggreep gehouden.
De verdachte was uit op tienduizenden euro's. Kwam hij daar niet mee over de brug, dan zou de verdachte een filmpje online zetten waarin werd gezegd dat zijn vriendin door de acteur was verkracht.
Zo ver komt het niet. Bas overtuigt zijn mishandelaar dat hij naar het ziekenhuis moet. Daarmee eindigt de gijzeling. Het ziekenhuispersoneel schakelde de politie in. De verdachte werd direct gearresteerd en zit sindsdien in voorarrest.
Slachtofferadvocaat Petra Breukink heeft op het voorval gereageerd aan RTL Boulevard. "Mijn cliënt Bas Muijs is in maart van dit jaar het slachtoffer geworden van een poging tot doodslag, afpersing en wederrechtelijke vrijheidsberoving in Arnhem. Er is een verdachte opgepakt en de zaak is inmiddels voor de rechter gebracht. Zolang deze zaak onder de rechter is en het onderzoek nog loopt kan mijn cliënt daar niet inhoudelijk op ingaan."
De advocaat vervolgt nog: "Het behoeft geen toelichting dat deze kwestie een enorme impact heeft gehad op Bas en zijn gezin. We hopen dan ook dat de media de privacy van Bas en zijn gezin zal respecteren."
Ook EndemolShine (dat GTST produceert) heeft gereageerd op het nieuws. Ze zijn op de hoogte van wat er gebeurd is en geven de acteur de ruimte die hij nodig heeft voor de verwerking. Daarbij is hem ook hulp geboden. Bas werkte een tijdje niet en dat zorgde dat een aantal scènes van zijn alter ego Stefano Sanders op een later moment opgenomen moesten worden.
Het onderzoek naar het misdrijf loopt nog. De zaak wordt later inhoudelijk behandeld voor de rechter.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'