TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
"Het kan nooit de bedoeling zijn om via een praatprogramma mensen te bruuskeren of te kwetsen."
Vurige discussie kort: Soundos, die te gast was in De Afspraak, moest er niets van hebben toen Bart begin februari cijfers omtrent de (on)veiligheid van vrouwen en femicide in twijfel trok. Dat resulteerde in Soundos die Bart terechtwees, wat haar veel lof opleverde. En veel bijval, want Bart kreeg zowel in Nederland als België veel kritiek over zich heen.
In gesprek met Het Nieuwsblad reflecteert Bart zijn rol in de rel. "Het kan nooit de bedoeling zijn om via een praatprogramma mensen te bruuskeren of te kwetsen. Daarvoor wil ik me dus luid en duidelijk excuseren", vertelt hij. De presentator heeft daarna nogmaals contact gehad met Soundos en de twee zijn op de goede voet met elkaar.
De presentator geeft toe dat hij zich niet genoeg had verdiept in het onderwerp en hoe beladen dat voor Soundos was. "Dat neem ik mezelf best kwalijk." En over zijn opmerking dat hij 'meerdere vriendinnen heeft die zich niet onveilig voelen', zegt hij dat hij het achteraf 'zeer onhandig en dom' vindt.
Wel geeft Bart aan dat hij als talkshowpresentator kritisch moet blijven en dat de nuance in de discussie volgens hem ondergesneeuwd werd door alle ophef die het losmaakte.
Bekijk ook: Johan Derksen vol lof over Soundos: 'Die Belg zat het te bagatelliseren'
Jan Smit voerde Gert Verhulst dronken tijdens Antwerpse stapavond: 'Hij bestelde stiekem shotjes'
11:04Bondgenoten-ster Mercedes fel over kritiek op haar gedrag: 'Was brak'
10:40Winnaar Slimste mens seizoen 27: 'Retespannend om mee te doen'
10:00Zo gaat het echt achter de schermen van Even tot Hier
09:50De TV van gisteren: Finale Slimste mens slaat Voice of Holland knock-out