TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Maas reageert voor de camera van Nu.nl op de commotie. Niet eerder werd een land dat zich al had geplaatst voor de finale uit de wedstrijd gezet.
Joost zou zich donderdag na de tweede halve finale hebben misdragen tegenover een vrouwelijke medewerker van het festival. Op X liet Maas al weten dat het incident nauwelijks iets voorstelde. Een cameravrouw zou tegen de gemaakte afspraken in Joost direct na zijn optreden hebben gefilmd.
[shortcode-eurovision-2024]
Maas verklaart dat de vrouw meerdere verzoeken te stoppen had genegeerd, waarna Joost de telefoon in haar hand naar beneden zou hebben gedrukt. Klein wilde niet gefilmd worden omdat hij tijdens het zingen van Europapa geheel opgaat in de emotie rond het verlies van zijn ouders waar het lied over gaat. Cornald heeft daar begrip voor: "Zo'n soort artiest is het. Hij herbeleeft het steeds opnieuw. Dat kan voor andere artiesten anders zijn, maar voor hem is dat zo."
Al met al heeft Maas geen goed woord over voor de manier waarop Klein en Nederland buiten spel gezet zijn: "Het krijgt echt een staartje nog, op een gegeven moment komt wel naar buiten wat het allemaal heeft voorgesteld. Dan zal iedereen constateren dat het niks heeft voorgesteld. De EBU neemt ook wel andere beslissingen op een veel gevoeliger vlak en dat kan allemaal wel... En hier maken ze nu zo'n halszaak van?"
Maas vindt de diskwalificatie buiten proportie: "Voor een omroep die nog geen drie jaar geleden het Songfestival op zo'n fantastische wijze heeft georganiseerd? Met een head of delegation die zich afgelopen jaar zo heeft ingespannen voor alles wat Eurovision is? Ik zou bijna zeggen 'Fuck de EBU'... Maar, dat zeg ik nu ook."
Desondanks zit Maas, inclusief Europapa stropdas, vanavond samen met Jacqueline Govaert klaar in de Malmö Arena om commentaar te geven op de 25 landen die nog over zijn. Dit doen ze niet alleen op verzoek van Avrotros, maar ook om recht te doen aan de boodschap en de verhalen van de andere deelnemende artiesten.
Ondanks de diskwalificatie van Joost Klein wordt de finale van het Eurovisie Songfestival uitgezonden vanaf 21:00 uur op NPO 1.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel