TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Rusland treedt streng op tegen media die 'nepnieuws' de wereld in brengen. Ook buitenlandse journalisten hangt mogelijk een gevangenisstraf boven het hoofd. En met zo'n dreiging, besluiten sommige media hun verslaggevers terug te halen. NOS-correspondent Iris de Graaf en RTL Nieuws-correspondent Eva Hartog besluiten (tijdelijk) Rusland te verlaten. Ze zetten hun verslaggeving vanuit Nederland voort.
"Na veel wikken en wegen is besloten dat ik tijdelijk vanuit Nederland ga werken", maakte NOS-correspondent Iris de Graaf gisteren bekend. "Onze werkomstandigheden in Rusland zijn op dt moment te onzeker."
Een mededeling: na veel wikken en wegen is besloten dat ik tijdelijk vanuit Nederland ga werken 💔 onze werkomstandigheden in Rusland zijn op dit moment te onzeker. Ik hoop zo snel mogelijk weer terug te keren naar Moskou om daar weer ter plekke verslag te kunnen doen. — Iris de Graaf (@irislarisa) March 4, 2022
RTL Nieuws-correspondent Eva Hartog maakt dezelfde beslissing. "Ik heb, net als veel van mijn collega's, besloten om geen risico te nemen en Rusland (tijdelijk?) te verlaten te midden van de dreiging dat de grens zal worden gesloten en journalisten als eerste in de rij staan voor een nieuw opreden [van de Russen]."
Unlike my mother who once fled the Soviet Union and knew it was a one-way journey, leaving behind her family and entire life, I wasn't sure whether I was packing my bags for one week or forever. 2/6 — Eva Hartog (@EvaHartog) March 5, 2022
NOS-verslaggever Geert Groot Koerkamp blijft in Rusland, laat NOS weten. "Uiteraard hebben wij intensief met hem daarover gesproken", laat een woordvoerder weten aan NU.nl. Collega Iris de Graaf licht toe: "Geert heeft besloten bij z'n gezin in Moskou te blijven. Zolang het kan zal hij z'n werk daar voortzetten."
Geert heeft besloten bij z’n gezin in Moskou te blijven. Zolang het kan zal hij z’n werk daar voortzetten. We hebben vanuit de NOS dagelijks intensief contact met hem. — Iris de Graaf (@irislarisa) March 4, 2022
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur