TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
De boodschap werd uitgezonden voorafgaand aan de festiviteiten in Doetinchem
"Voordat we beginnen aan een mooie middag samen met de mensen hier in Doetinchem en de Achterhoek, wil ik graag zeggen hoe dankbaar ik ben om hier te gast te mogen zijn, samen met mijn familie", start de koning. "Koningsdag is een heel bijzondere dag. Een nationaal feest. Een dag om elkaar te ontmoeten en onze verbondenheid te vieren. Iedereen is welkom."
Maar de dag is niet alleen maar feest voor hem. "Ik realiseer me heel goed dat deze dag twee gezichten heeft. Vanmorgen werd Paus Franciscus begraven. Wij hebben hem een aantal keren ontmoet en wij koesteren de herinnering aan hem."
Het was even de vraag of alle leden van de koninklijke familie aanwezig zouden zijn bij Koningsdag omdat veel buitenlandse royals wel aanwezig zijn bij de uitvaart van de paus. Ariane is niet aanwezig, want zij is bezig met examens in Italië.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij