TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Presentator Matthijs van Nieuwkerk praat met journalist Coen Verbraak over een interview over het grensoverschrijdende gedrag in De Wereld Draait Door. Verbraak voert gesprekken over een geschikt tijdslot hiervoor bij de publieke omroep. Dat schrijft de journalistieke website Villamedia.
Journalist Coen Verbraak, die we onder meer kennen van de interviewreeks Kijken in de ziel, heeft de laatste maanden contact gehad met Matthijs van Nieuwkerk om te kijken of hij zijn verhaal wil vertellen. Van Nieuwkerk heeft tot nu toe nog geen interview gegeven sinds de beschuldigingen aan zijn adres. Mocht hij gaan praten met Verbraak, dan is dat zijn eerste interview over het grensoverschrijdende gedrag.
De presentator werd in november vorig jaar beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn programma De Wereld Draait Door. Hij kwam onder vuur te liggen na een publicatie in De Volkskrant, waarin werd geschreven over een angstcultuur. Volgens de betrokkenen had Van Nieuwkerk extreme woede-uitbarstingen, waarbij medewerkers vernederd en geïntimideerd werden.
Verbreek laat weten dat hij een bezoek heeft gebracht aan Matthijs van Nieuwkerk. ''Vooral om te kijken hoe het met hem gaat, als collega's onder elkaar. Toen hebben we de mogelijkheid van een interview ook besproken'', laat hij erover uit.
Hij benadrukt dat er van een definitieve toezegging nog geen sprake is, maar dat er pas verder gepraat wordt wanneer het langverwachte onderzoek over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep is gepresenteerd. Volgens Villamedia is het nog niet bekend wanneer dit rapport verschijnt. In het rapport komt ook de rol van Matthijs aan de orde. '‘Het zou raar zijn als we praten, wanneer nog niet vaststaat wat het er uit dat onderzoek komt. Het lijkt me goed dat je dat eerst afwacht voor je een gesprek voert’, zegt Verbraak.
NAVO-baas Mark Rutte schuift donderdag aan bij Pauw & De Wit
14:14Dit programma vervangt Oog om Oog op SBS6
13:14NET5 komt met nieuw programma: Koppels in Crisis
11:12Het Roer om stopt binnenkort definitief
11:00Stefan de Walle blijft cryptisch over reden achter vertrek als adviseur van de Sint