TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
AVROTROS heeft vandaag bekendgemaakt dat er met name in de delegatiebubbel een onveilige sfeer hing tijdens het Eurovisie Songfestival in Malmö. Volgens de omroep heeft deze melding echter niets te maken met het incident van Joost Klein. De melding is gedaan bij de veelbesproken EBU, de organisatie van het liedjesfestijn. De officiële melding is op vrijdag 10 mei gemaakt, één dag voordat Nederland gediskwalificeerd werd.
"Ik kan bevestigen dat we een klacht hebben ingediend bij de EBU, omdat we ons onveilig voelden in de delegatiebubbel", bevestigt een woordvoerder van AVROTROS donderdag aan de NOS. "Dat hebben we vrijdag gedaan, maar we hebben daar nog geen reactie op gehad."
Niet alleen Nederland was ontevreden met de sfeer achter de schermen. Eerder lieten artiesten uit andere landen, waaronder Ierland, Noorwegen, Zwitserland en Litouwen, dat ook al doorschemeren. De Noorse inzending onthulde na de finale van het liedjesfestijn zelfs dat ze kort voor het evenement nog overwogen om zich terug te trekken. De organisatie van het songfestival, de EBU, kreeg de afgelopen dagen veel kritiek.
De Portugese omroep RTP was ook niet blij met de EBU, omdat kritische geluiden uit de zaal werd gedempt door een systeem tegen boegeroep. Dit gebeurde bijvoorbeeld toen de Israëlische Eden Golan moest optreden. Ook de AVROTROS is hier niet over te spreken: "Wij vinden dat je bij een optreden van een muzikant altijd moet laten horen wat het met het publiek doet."
Op zaterdagochtend, vlak voor de grote finale, werd bekend dat Nederland gediskwalificeerd was. Joost Klein zou een dreigende beweging hebben gemaakt naar een cameravrouw, waardoor hij niet meer mee mocht doen aan de finale van het Eurovisie Songfestival. De Zweedse politie heeft onderzoek gedaan naar het incident. De zaak is doorgestuurd naar justitie. AVROTROS en de NPO hebben bezwaar gemaakt tegen de diskwalificatie van Klein.
De Frogers pakken opnieuw hun koffers, maar dit keer blijven de tenten en campers thuis. In het nieuwe seizoen De Frogers: Groeten uit… verruilt de familie de Engelse camping voor een gezellige slaapboerderij in het Duitse Zwarte Woud.
Omroep MAX-programma Het Dorp keert terug op de buis
10:43Dit programma vervangt Help, Mijn Man Is Klusser! op RTL 4
10:00Jurre Geluk over het presenteren van Niet Klein te Krijgen: 'Ik wilde geen ramptoerist zijn'
09:26Video: Kees Tol reageert op ontevreden koppel uit vtwonen: ‘Ze krijgen geen nieuwe make-over’
08:00Carlo Boszhard had een mooi gesprek met Loretta Schrijver over The Masked Singer