TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
De familie bracht de volgende verklaring uit: 'We zijn intens verdrietig maar vooral ook trots op wie hij was en wat hij voor velen heeft betekend. Hij laat met zijn teksten, muziek en komische types een schat aan verhalen en liedjes na die getuigen van een vol leven en een prachtige theatercarrière. Onze lieve Paul, levenslustig, krachtig en vol ideeën tot het eind. We gaan hem missen.'
Paul van Vliet zette zijn eerste schreden op het cabaretpad in 1957 toen hij met Floor Kist het Leidsch Studenten Cabaret oprichtte. Na zijn studie ging Van Vliet verder met het gezelschap Cabaret PePijn. In 1966 trad trad hij op bij de ondertrouw van Prinses Beatrix en Prins Claus in de Ridderzaal.
Zijn definitieve doorbraak als cabaretier kwam toen Paul van Vliet solovoorstellingen ging verzorgen waarin hij verschillende komische typetjes introduceerde. Zijn bekendste was ongetwijfeld die van Majoor Kees met diens kreet 'Luisteren!'
Later hield Van Vliet zich vooral bezig met het ambassadeurschap voor UNICEF en maakte hij furore als professor Henry Higgins, in de musical My Fair Lady. Ondanks alle andere werkzaamheden bleef hij altijd voorstellingen maken. In 2020 trad hij nog op met zijn laatste voorstelling, Paul van Vliet en Noordpool Orkest.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur