TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Prinsjesdag 2023 is traditioneel de opening van het parlementaire jaar en tevens de laatste begroting van het demissionaire kabinet Rutte-IV. Koning Willem-Alexander leest ook dit jaar weer de Troonrede voor in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag, omdat het Binnenhof wordt verbouwd.
Rob Trip en Saïda Maggé presenteren de rechtstreekse middaguitzending op tv met daarin de rijtoer met de glazen koets, de Troonrede vanuit de Koninklijke Schouwburg en de balkonscène. Het zou zomaar kunnen dat prinses Alexia er dit jaar voor het eerst bij is omdat ze 18 is geworden. De presentatie van de rijtoer is in handen van Saïda Maggé. Ze praat onder andere met Koninklijk Huis verslaggever Albert Bos. Malou Petter en Youssef Abjij spreken met het publiek langs de route.
Na afloop van de Troonrede is er tijd voor politieke reacties met in de studio politiek verslaggever Arjan Noorlander. Rond 15.30 uur biedt demissionair minister van Financiën Sigrid Kaag het koffertje, met daarin de Miljoenennota, aan in de Tweede Kamer. Politiek verslaggever Marleen de Rooy spreekt na afloop met demissionair minister Kaag en demissionair premier Rutte.
Prinsjesdag 2023 is vanaf 12:25 uur te zien op NPO 1
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
NET5 lanceert een nieuw realityprogramma: Wil je met me bouwen?
16:16De 5 beste programma's om deze week te streamen
15:56Edson da Graça steekt loftrompet over Nicolette Kluijver
15:47Actrice Ortál Vriend staat stil bij haar laatste draaidag van Flikken Rotterdam
15:07De Bondgenoten weten het zeker: Nederland gaat winnen