TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Bernards familie maakte het overlijden van de weerman bekend in een gezamelijk statement met RTL Nederland.
In een verklaring stelt RTL Nieuws-hoofdredacteur Ilse Openneer:"John Bernard was jarenlang namens het RTL Weer een bekend gezicht in vele huiskamers. Sinds de start van RTL werkte John als meteoroloog en weerpresentator bij ons."
Bernard begon zijn loopbaan in de tv-wereld in 1984 bij de NOS, maar werd pas echt bekend toen hij de overstap waagde naar RTL 4 waar hij tot zijn pensioen in 2002 op immer keurige wijze met zijn weerpraatje de nieuwsbulletins afsloot.
"Hoewel hij al een tijd geleden afscheid nam van zijn werk als weerman, kunnen wij op de redactie zijn vriendelijke en kundige voorkomen nog heel goed herinneren.", zo laat Oppeneer weten.
Bij RTL Boulevard liet Bernards collega-weerman Reinier van den Berg weten: "John was zoals het zou moeten zijn. De pure passie voor zijn vak, die hij op een heerlijke manier wist uit te dragen en waarmee hij heel wat kijkers aan zich gebonden heeft en de belangstelling voor het weer heeft overgebracht."
Het overlijden van Bernard kwam ondanks zijn respectabele leeftijd relatief onverwacht. Volgens Van den Berg ging zijn gezondheid de laatste tijd wel achteruit, toch is hij 'behoorlijk geschrokken': "Ik koester hele warme herinneringen aan hem."
Jennie Jelies op een roze wolk dankzij 'echte Urker'
12:36Jeroen Rietbergen niet vervolgd in zedenzaak The Voice-kandidaat
12:26Love Island-deelnemer Esmee deelt break-up met volgers
10:17Nieuw seizoen van kennisquiz Weet Ik Veel in de maak
09:13Video: Eva Jinek gaat stuk om verjaardagscadeau van Merel Westrik: ‘Geweldig!’