TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Het Commissariaat voor de Media (CvdM) maakte recent bekend zich zorgen te maken dat de kloof in het mediagebruik tussen generaties steeds groter wordt.
Met dit project krijgen ongeveer 3000 jongeren en hun ouders vier jaar lang gratis toegang tot de digitale krant. De Universiteit Maastricht en de Open Universiteit in Heerlen gaan volgen wat het effect is van dit initiatief op de kinderen en hun ouders.
De kinderen zijn leerlingen uit 122 klassen van de laatste groepen van de basisschool en de eerste twee klassen van het vmbo in Heerlen. Docenten in deze klassen gaan in gesprek met leerlingen over de krant en het nieuws en ook de ambassadeurs nemen plaats voor de klas. Dit zijn naast Sinan Can en Marcia Luyten ook (oud-)politici als Lodewijk Asscher, Emile Roemer en Lilianne Ploumen. En ook MKB-topman Jacco Vonhof en voetballer Roel Brouwers.
Daarnaast wordt er een redactielokaal gevestigd in de wijk. "Als krant voelen wij het als onze maatschappelijke plicht mee te helpen de kloof te dichten tussen mensen die veel en weinig toegang hebben tot betrouwbare informatie", aldus de hoofdredacteur van De Limburger.
Partnerbijdrage
Wierd Duk wordt de vaste vervanger van René van der Gijp bij Vandaag Inside
13:59'Startdatum van Humberto Tan en Plekken Om Nooit Te Vergeten bekend'
13:13Zien: De eerste beelden van Proppers in Albu
12:08Dit zijn de kandidaten van Special Forces VIPS 2025
11:33Beste Zangers start binnenkort: dit is de leader van het nieuwe seizoen