TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Het zal Rick Engelkes de komende tijd dun door zijn darmen gaan. De theaterproducent moet namelijk 3,7 miljoen euro aan coronasteun terugbetalen.
Engelkes had ruim 4,3 miljoen euro compensatie opgestreken voor een musical over Willem van Oranje. Het stuk is echter nooit opgevoerd vanwege het coronavirus en de daarbij behorende beperkingen.
De theaterproducent heeft altijd volgehouden de steun te kunnen verantwoorden. "De musical bestaat wel, alleen hij is er nog niet (...) Ik ben er al acht jaar mee bezig, ik heb er vier jaar geleden een partner bij gekregen, ik ben gestart met een vergunning, heb een team opgezet en toen kwamen de eerste coronameldingen”, zei Engelkes destijds in de talkshow Renze toen presentator Renze Klamer hem het vuur aan de schenen legde. "Er staat nog zeker drie miljoen euro op de rekening, ongeveer een miljoen is uitgegeven."
Het fonds Podiumkunsten laat aan Shownieuws weten dat Engelkes op de blaren moet zitten en een aanzienlijk bedrag van 3,7 miljoen euro moet terugstorten. Het overgebleven gedeelte van de coronasteun is bedoeld voor decorbouwers, tekstschrijvers en de makers van de maquette van het beoogde theater. Getuige zijn eerdere uitspraken kan hij weleens zelf wat water bij de wijn moeten doen.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur