TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Het zal Rick Engelkes de komende tijd dun door zijn darmen gaan. De theaterproducent moet namelijk 3,7 miljoen euro aan coronasteun terugbetalen.
Engelkes had ruim 4,3 miljoen euro compensatie opgestreken voor een musical over Willem van Oranje. Het stuk is echter nooit opgevoerd vanwege het coronavirus en de daarbij behorende beperkingen.
De theaterproducent heeft altijd volgehouden de steun te kunnen verantwoorden. "De musical bestaat wel, alleen hij is er nog niet (...) Ik ben er al acht jaar mee bezig, ik heb er vier jaar geleden een partner bij gekregen, ik ben gestart met een vergunning, heb een team opgezet en toen kwamen de eerste coronameldingen”, zei Engelkes destijds in de talkshow Renze toen presentator Renze Klamer hem het vuur aan de schenen legde. "Er staat nog zeker drie miljoen euro op de rekening, ongeveer een miljoen is uitgegeven."
Het fonds Podiumkunsten laat aan Shownieuws weten dat Engelkes op de blaren moet zitten en een aanzienlijk bedrag van 3,7 miljoen euro moet terugstorten. Het overgebleven gedeelte van de coronasteun is bedoeld voor decorbouwers, tekstschrijvers en de makers van de maquette van het beoogde theater. Getuige zijn eerdere uitspraken kan hij weleens zelf wat water bij de wijn moeten doen.
Mart Hoogkamer reageert op alle reacties na optreden bij Eva Jinek: 'Het voelde magisch'
09:38Marjolein raakt De Bondgenoten-kijkers met aangrijpend levensverhaal
09:15Yvon Jaspers voorlopig uit de running: 'Wacht op een operatie'
08:55De TV van gisteren: Kijkers niet te spreken over interview Eva Jinek met CEO Albert Heijn
06:47Vanavond op TV: Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg, Ewout:, The Bourne Ultimatum