TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De onafhankelijkheid van Indonesië kwam tachtig jaar geleden niet zonder slag of stoot. Op 17 augustus 1945 - twee dagen na het einde van de Tweede Wereldoorlog - riepen de leiders van de nationalisten, Soekarno en Mohammed Hatta, de onafhankelijkheid uit van de Republiek Indonesië.
Pas na vier jaar bloedige strijd erkende Nederland deze ‘Proklamasi’. NOS-correspondent Mustafa Marghadi doet vanuit hoofdstad Jakarta verslag van de feestelijke viering.
In Nederland zorgt Rob Trip vanuit de Hortus Botanicus in Leiden voor nadere duiding. Hij ontvangt gasten en geeft achtergrondinformatie. Zo komen in reportages Hatta’s dochters aan het woord en ook is er aandacht voor Indonesische en Nederlandse veteranen die vochten in de onafhankelijkheidsstrijd.
80 Jaar Onafhankelijkheid Indonesië is op zondag 17 augustus 2025 om 19:10 uur te zien op NPO 2.
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
09:36Nieuwe castleden toegevoegd aan kostuumdrama Grand Hotel aan Zee
09:31Gwen van Poorten presenteert nieuw NET5-programma 2 Vreemden onder 1 Dak
08:21Welk programma vervangt The House of Hide & Seek op RTL 4?
07:54De TV van gisteren: Moeizame overwinning van het Nederlands elftal trekt bijna 1,5 miljoen kijkers