TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De koningin van de kennisquiz gooit het over een andere boeg. In haar nieuwe panelshow Onderaan de Streep stelt Astrid Joosten vragen die geen goed of fout antwoord kennen.
“Ik stel inschattingsvragen waar niemand het exacte antwoord op kan weten. Twee duo’s bekende Nederlanders moeten in samenspraak beredeneren wat ze gaan antwoorden. Denk aan vragen als: Oekraïners zijn zeer bereid voor hun vaderland te vechten, hoe hoog is die bereidheid in Nederland?
Dat is een aanzet voor vervolgvragen over bijvoorbeeld het wel of niet herinvoeren van de dienstplicht. Maar er zitten ook muziekvragen in en andere onderwerpen die minder zwaar zijn: hoeveel mensen gebruiken viagra en hoe oud zijn ze gemiddeld?”
“Onderling overleg is de kracht van Onderaan de Streep, daarom spelen we ook met duo’s. BN’ers zijn gewend om te praten op televisie. De ervaring leert dat ‘onbekende’ Nederlanders vaak toch wat geïntimideerd raken door de studio, waardoor ze verlegen worden en stilvallen. Bij 2 voor 12 moedigen we kandidaten altijd aan hardop te brainstormen, maar het gros gaat automatisch toch fluisteren.”
“Het zaadje is geplant toen ik ging koffiedrinken met Remco van Puffelen, afdelingshoofd bij BNNVARA. Hij had in een lade allerlei enquêtes liggen waar hij nog altijd iets mee wilde. Ik zei ‘geef me die stapel eens mee’ en al brainstormend ontstond een programma-idee waarin getallen de hoofdrol spelen. Samen met eindredacteur Bart Oenema voltooiden we de basis van het programma. Zo wilden we een sidekick, maar alleen als die wat zou toevoegen. Toen kwam cabaretier en wiskundige Tobi Kooiman op ons pad. Zijn inbreng was tijdens de vergaderingen al superleuk en verrassend.”
“Bij het ontwikkelen van een proefaflevering is het altijd een kwestie van uitproberen welke spelrondes werken en wat voor kijkers interessant is. We kunnen het nog zo leuk hebben in de studio, maar het is vooral belangrijk dat het voor mensen thuis ook boeiend is. Om die reden sneuvelde in de pilotfase de rekenrubriek. Spelers gingen om pen en papier vragen en zaten al snel hele staartdelingen te maken. Dat is geen leuke televisie.”
“Dat vind ik wel. Je kunt het nog zo goed uitgedacht en getoetst hebben bij collega’s, uiteindelijk gaat het erom of het klikt bij kijkers. Ik heb er in elk geval vertrouwen in dat mensen in de huiskamer gaan meediscussiëren.”
“Als een hele leuke show die de inhoud niet schuwt. ‘Kauwgom voor de ogen’ is er al genoeg, er zijn ook veel mensen die ervan houden wat informatie mee te krijgen. De een wil Nieuwsuur of Buitenhof, anderen hebben liever dat het op een wat luchtigere manier op hen afkomt. Daar ben ik goed in.”
Onderaan de Streep is vanaf donderdag 31 oktober wekelijks om 21.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?