TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ook vandaag wordt er nog veel nabesproken over de actie van klimaatactivist Jelle de Graaf die zijn handen gisteravond vastlijmde aan de tafel van Jinek. Beau van Erven Dorens laat nu weten dat hij de actie “best wel intimiderend en bedreigend” vond.
De presentator deed vanmorgen zijn verhaal in Jan-Willem Start Op op NPO Radio 2.
Jelle de Graaf, lid van klimaatgroep Extinction Rebellion, was te gast in Jinek om te praten over de acties die Europese klimaatactivisten de laatste dagen uitvoeren in musea. Alleen had hij zelf ook een actie in petto. Tijdens een gesprek met Beau ging hij op de desk zitten en plakte zijn handen vast met lijm.
Beau laat weten op dat moment erg verbaasd te zijn. “Ik dacht: ik kijk eerst even wat er allemaal gebeurt, ik doe het gewoon rustig aan. En dat heb ik toen maar volgehouden. Het was een spannend moment moet ik zeggen.”
Veel kijkers dachten dat het een vooropzet plan was van de redactie van Jinek en dat zij wel op de hoogte waren van het plan van de Graaf. Maar Beau laat weten helemaal niets van de actie af te weten. “We hadden totaal geen idee. Dat is misschien naïef maar hij was een ontzettend aardige, nette kerel. Ik vond hem wel aan tafel, wat ik wel vaker zie, behoorlijk zenuwachtig en dan ga ik altijd van tevoren een beetje kletsen, een beetje sweettalken, iemand een beetje kalmeren en geruststellen. En dat kwam eigenlijk niet goed, ook in het programma niet."
"En toen pakte hij dus iets uit zijn binnenzak. Heel even dacht ik: ai, wat gebeurt hier. En toen dacht ik: o ja, het is een actie. Maar in het begin ben je toch best wel op je qui-vive van: oh God, als er iets verschrikkelijks gebeurt, dat wil ik niet hebben," vertelt de presentator.
Ondanks de actie vond Beau dat de klimaatactivist wel een goed punt had en laat weten dat hij het jammer vond dat hij het niet wat rustiger had verteld. “Ik heb hem een paar keer de kans gegeven. De boodschap was goed, maar het ging nu ten onder van de actie.”
Volgens presentator is de Graaf na zijn actie rustig naar huis gegaan en heeft hij niets aan zijn vastgelijmde handen overgehouden.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Kijkers kunnen niet stoppen met lachen om nieuwe Vandaag Inside-promo
12:01Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT
10:45Nieuw EO-programma debuteert op de zondagavond op NPO1
10:04Kristie ontving veel ‘nare berichten’ na deelname De Bondgenoten
09:28Makers van serie Máxima zoeken oudere prinsesjes voor het derde seizoen