TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Normaal gesproken blijft de camera van Bij Ons in de Dierentuin binnen de muren van het Amsterdamse Artis. Vandaag is een uitzondering gemaakt.
Verzorgers helpen mee met het uitzetten van vale gieren op Sardinië. Exemplaren uit de Amsterdamse zoo worden met enige regelmaat op het Italiaanse eiland vrijgelaten om de populatie te versterken. Eenmaal daar zijn de vogels via gps te volgen. Op die manier werd duidelijk dat de Artis-gieren gebroed hebben in Italië.
De vale gier is een enorme vogel met een spanwijdte van 2,8 meter. Dat is het formaat van een flinke deur. De vogels eten vooral kadavers en zien die vanaf ruim 6 kilometer. De dieren maken optimaal gebruik van opstijgende warme lucht en leggen op die thermiek al zwevend honderden kilometers af.
Bij Ons in de Dierentuin is elke zaterdag om 19:05 uur te zien op NPO 1.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Leuk om te zien: Arjen Lubach verrast bakfanaat Danique met bezoek van Robèrt van Beckhoven
16:17De Slimste Mens 2026: dit zijn de vragenstellers in de Open Deur-ronde
14:33Bridget Maasland in shock na beelden Ferry Doedens: 'Voel me ramptoerist'
13:41Even Tot Hier binnenkort terug met nieuw seizoen, dit is wanneer
13:32Terugkijken: 19-jarige Jutta Leerdam aan tafel bij Matthijs in De Wereld Draait Door