TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jochem van Gelder was van 2012 tot en met 2017 te zien bij SBS. Destijds verklaarde hij in goed overleg te zijn vertrokken, maar de waarheid ligt anders.
Van Gelder maakte in de beginjaren voor SBS programma's als Het beste idee van Nederland, Lachen om homevideo's en een kinderrubriek in het inmiddels langvergeten Wat schat je? Maar Jochem bleek kieskeurig en weigerde maar liefst drie formats die hem van hogerhand werden aangeboden. Dat viel verkeerd bij de zenderleiding.
Na de tweede weigering werd Van Gelder ontboden bij John de Mol die hem verweet te angstig te zijn: "Als hij ergens allergisch voor was, was het angst’, zei hij. Maar ik wilde hem duidelijk maken dat het pas angst was als ik omwille van een goede verstandshouding met hem alles maar zou doen."
Jochem zei onder meer 'nee' tegen Reunited, het Talpa format dat mensen uit alle windstreken samenbrengt. Voor dat programma zou hij weken van huis zijn en dat zag Jochem als hoofd van een druk gezin niet zitten. Het programma ging uiteindelijk naar Yolanthe Cabau die het voor RTL 4 maakte.
De bom barstte toen Jochem wél ja zei tegen Wie is de Mol? en het uiteindelijk tot zijn eigen verbijstering tot de finale schopte: "Talpa belde meteen. ‘Bij ons weiger je en nu ga je wel dit in Amerika doen?’ Mijn streven was om het een week vol te houden." Toen Jochem na een kleine maand terugkwam uit de VS was zijn lot bezegeld, in het voorjaar van 2017 werd zijn contract niet verlengd en stond hij op straat.
Mariska en Frans Bauer blikken vooruit op Frans & Mariska: Stellen op de Proef: 'Zijn we er aan toe om te emigreren?'
08:54De TV van gisteren: kijkers The Masked Singer diep onder de indruk van de Teckel
06:47Vanavond op TV: Kefah en de wijzen, The tribute: Battle of the bands, The Shape of Water
00:01Advent dag 20 | Deze tv-momenten uit 2025 zullen we niet snel meer vergeten
20:19Dit zijn de afvallers van de zesde aflevering van The Masked Singer 2025