TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Amerikaanse kunstenaar Alexander Calder (1898-1976) werd beroemd met zijn mobiele sculpturen van plaatstaal en draad die worden geactiveerd door luchtstromen of motoren. Daarmee was Calder een van de vernieuwers binnen de kinetische kunst, een stroming waarin beweging centraal staat.
In de documentaire Close Up: In the Spirit of Calder volgt regisseur Marjoleine Boonstra de drie hedendaagse kunstenaars Rosa Barba, Zilvinas Kempinas en Ernesto Neto. Zij werken in het vroegere atelier van Calder op het Franse platteland.
De film laat zien hoe elementen als zwaartekracht, ruimte, tijd, geluid en muziek de kunstenaars met hem verbinden. Een tentoonstelling van Calder in de Kunsthal Rotterdam inspireerde Boonstra tot het maken van de documentaire.
De Close Up: In the Spirit of Calder is op dinsdag 28 mei vanaf 22:39 uur te zien bij AVROTROS op NPO2.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Het is Valentijnsdag dus kruip gezellig samen met je geliefde - of gewoon lekker alleen - op de bank met deze kijktips waarin de romantiek hoogtij viert.
Bij welke talkshow schuift Marco Borsato straks aan? 'Moreel verplicht tot Vandaag Inside'
11:09Jan Joost van Gangelen weer langzaam aan het werk na burn-out
09:48Urk!-zussen Gerda en Mathilde geven update over maagverkleining
08:38De TV van gisteren: Miljoenen sportfanaten aan de buis gekluisterd tijdens spannende schaats en shorttrackraces
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, The voice of Holland, The Wolf of Wall Street