TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Amerikaanse kunstenaar Alexander Calder (1898-1976) werd beroemd met zijn mobiele sculpturen van plaatstaal en draad die worden geactiveerd door luchtstromen of motoren. Daarmee was Calder een van de vernieuwers binnen de kinetische kunst, een stroming waarin beweging centraal staat.
In de documentaire Close Up: In the Spirit of Calder volgt regisseur Marjoleine Boonstra de drie hedendaagse kunstenaars Rosa Barba, Zilvinas Kempinas en Ernesto Neto. Zij werken in het vroegere atelier van Calder op het Franse platteland.
De film laat zien hoe elementen als zwaartekracht, ruimte, tijd, geluid en muziek de kunstenaars met hem verbinden. Een tentoonstelling van Calder in de Kunsthal Rotterdam inspireerde Boonstra tot het maken van de documentaire.
De Close Up: In the Spirit of Calder is op dinsdag 28 mei vanaf 22:39 uur te zien bij AVROTROS op NPO2.
Partnerbijdrage
Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT
10:45Nieuw EO-programma debuteert op de zondagavond op NPO1
10:04Kristie ontving veel ‘nare berichten’ na deelname De Bondgenoten
09:28Makers van serie Máxima zoeken oudere prinsesjes voor het derde seizoen
08:15De TV van gisteren: Kijkers helemaal klaar met Kyle en Danique in MAFS: ‘Hou er mee op’