TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De boot in Denkend aan Holland zet koers over het Ketelmeer naar Urk.
Het eiland met zijn rijke geschiedenis zit boordevol verhalen over botters, kotters en vissersfamilies. André van Duin luistert aandachtig naar de verhalen, maar wordt ook afgeleid door de geur van gerookte zalm en daar is hij gek op. Een bezoek aan de twee eeuwen oude vuurtoren kan niet ontbreken.
Vanaf 1617, dus ver voordat de toren gebouwd werd, brandde er al een kolenvuur, bestemd voor de Urker vissers en de schepen die vanaf Amsterdam richting de Noordzee voeren.
Op dag twee wachten Janny en André nog meer geschiedenislessen, over traditionele scheepsbouw. Dit keer in het museum bij de Batavia in Lelystad. Hoofd weer in de wind, de twee varen vervolgens naar de Marker Wadden.
Denkend aan Holland is elke zondagavond vanaf 21:15 uur te zien op NPO1.
Frans Bauer bindt op hilarische wijze de strijd tegen de kilo's aan: 'Hij lijkt net Robocop!'
07:35Montana Meiland (32) stopt met woonwinkel: ’Ze werd er gek van’
06:47Vanavond op TV: Roosen & Borst, Make up your mind, Ghost Rider
19:11Deze BN'ers doen mee aan de nieuwe RTL 4-spelshow Nederlands Domste
16:02Diederik Jekel en vrouw Eline verwachten tweede kind: 'We delen ons geluk met veel dankbaarheid'