TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In 2023 komen bijna alle schilderijen van Johannes Vermeer (bekend van Het Melkmeisje en Meisje met de Parel) van over de hele wereld naar het Rijksmuseum voor een grote tentoonstelling. Maar zes schilderijen zijn in de loop van de tijd verdwenen. Dat bracht Omroep MAX op een idee.
De Nieuwe Vermeer bestaat uit twee delen. Allereerst krijgen elke week twee geselecteerde professionele kunstenaars de opdracht een missend schilderij van Vermeer te maken zoals hij dat zelf gedaan zou hebben. Zij moeten hun eigen stijl volledig loslaten en helemaal in het hoofd van de 17e-eeuwse kunstenaar kruipen.
Daarnaast is er de groep kunstenaars die thuis aan de slag gaat. Ook zij worden gevolgd in de afleveringen. Zij mogen schilderen zoals ze willen, als het maar in de geest van Vermeer is. De winnende werken van beide groepen worden tijdens het Vermeerjaar in 2023 tentoongesteld op een toonaangevende locatie.
Project Rembrandt en De Nieuwe Rembrandt werden gepresenteerd door Annechien Steenhuizen, maar ditmaal mag Dionne Stax aan de slag. En hopelijk vindt Angela de Jong dit programma wel bij haar passen.
Thuisfront laat van zich horen na slippertje Casper en Fianca in De Bondgenoten: 'Hij zal nooit een keer nadenken over z’n gezin'
16:16Barbara kreeg een burn-out na Winter Vol Liefde: 'Heeft uiteindelijk zijn tol geëist'
15:43Jan Versteegh deelt bizarre anekdote over opnames The Bicycle Race: 'Wat?!'
14:00RTL geeft tekst en uitleg over 'menselijke fout' op kaart van Rob aan Sandra in Married at First Sight
11:24Jörgen Raymann maakt comeback met eigen tv-programma en dit is wanneer het begint