TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Speelfilm De Slag Om De Schelde staat een kleine twee maanden op Netflix, maar het is natuurlijk een op waarheid gebaseerd werk. De EO gaat voor een Ik Mis Je-special nu in gesprek met drie overlevenden van de gebeurtenis uit 1944.
Presentator en EO-directeur Arjan Lock praat in de Ik Mis Je-special met drie overlevenden van de Slag om de Schelde in 1944. Lock spreekt met Johan Provoost, Joke Brouwer-Niesthoven en Maaike de Wolf-Mol, die allen een of meerdere dierbaren verloren door bombardementen of vergeldingsacties van de Duitsers.
“De emotie waarmee ze mij hun verhaal vertelden, raakte me enorm”, vertelt Lock over de gesprekken met het drietal. “Het is niet te bevatten wat deze mensen hebben moeten doorstaan. En vooral dat je de verschrikkingen van toen je hele leven met je meedraagt.”
Ik Mis Je met als thema De slag om de Schelde is op zaterdag 11 december om 19:15 uur te zien bij de EO op NPO2.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur