TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de laatste aflevering van Erik Scherder en het Nut van Optimisme onderzoekt de hoogleraar neuropsychologie of de deelnemers baat hebben gehad bij de optimismetrainingen. Staan zij nu positiever in het leven? De titel van deze aflevering, ‘Een nieuwe realiteit’, licht al een tipje van de sluier op.
Helemaal verrassend is dat ook weer niet. Erik Scherder stelt al jaren dat een positieve levenshouding aangeleerd kan worden. “Optimisme kun je trainen, bijvoorbeeld door iedere dag een lijstje te maken van wat je goed gedaan hebt”, zei hij eerder in Plus Magazine. “Zo overwin je de neiging van je brein om op het negatieve te focussen.”
Verder ontmoet Scherder een 103-jarige vrouw die nog altijd vrolijk in het leven staat en onderzoekt hij de helende werking van humor.
De slotaflevering van Erik Scherder en het Nut van Optimisme is op zaterdag 27 juli vanaf 20:50 uur te zien bij EO op NPO2.
Deze acteurs spelen een rol in het tweede seizoen van Voetbalouders
13:40Is de eerste deelnemer van Het Perfecte Plaatje 2026 uitgelekt?
10:02Johnny de Mol baalt flink van schrappen I've Got the Music in Me: 'Helemaal kut'
10:00Roxeanne Hazes sloeg rol in The Passion meermaals af: 'Vond mezelf te jong'
09:04Terror Jaap is Barabbas in The Passion 2026: 'Een mooi einde van mijn mediacarrière'