TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Goudkust was van 1997 tot en met 2001 te zien bij SBS en draaide om de levens van een groep scholieren, hun docenten en families in een welgestelde Nederlandse kustplaats.
De soap betekende de doorbraak voor veel BN'ers. Zo was Winston Gerschtanowitz als Harm van Cloppenburg de hunk van de serie, speelde Froukje de Both zijn geliefde Mariët en was Michiel de Zeeuw baanbrekend als Tim d'Harencourt, het eerste vaste personage in een Nederlandse (soap)serie die voor zijn homoseksuele geaardheid uit kwam. De Zeeuw bleef op tv te zien als stylist in meerdere woonprogramma's en lijkt in ruim twintig jaar amper een dag ouder geworden.
Na vijf seizoenen was de koek op voor Goudkust. De soap was nooit een enorme kijkcijferhit, zelfs niet door gastrollen van BN'ers als Gordon (foto). Maar toen na vier seizoenen de kijkcijfers dermate terugliepen, trok SBS de stekker eruit. De serie werd toen 'gered' door de zender FOX8 die nieuwe afleveringen bleef uitzenden tot de SBS-groep die zender overnam en Goudkust wederom de nek om draaide.
Het eerste seizoen van Goudkust is vanaf vrijdag 4 september te zien op Videoland.
Hélène Hendriks baart opzien met doorschijnend truitje in De Oranjewinter: internet gaat los
10:59Welk programma vervangt Expeditie Robinson op RTL 4?
07:47MolTalk is het komende seizoen vóór Wie is de Mol? te zien
07:37Dit is de startdatum van het tweede seizoen van Project Dans
07:37De TV van gisteren: Kijkers van De Hanslers zijn helemaal klaar met het gedrag van Monique