TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Goudkust was van 1997 tot en met 2001 te zien bij SBS en draaide om de levens van een groep scholieren, hun docenten en families in een welgestelde Nederlandse kustplaats.
De soap betekende de doorbraak voor veel BN'ers. Zo was Winston Gerschtanowitz als Harm van Cloppenburg de hunk van de serie, speelde Froukje de Both zijn geliefde Mariët en was Michiel de Zeeuw baanbrekend als Tim d'Harencourt, het eerste vaste personage in een Nederlandse (soap)serie die voor zijn homoseksuele geaardheid uit kwam. De Zeeuw bleef op tv te zien als stylist in meerdere woonprogramma's en lijkt in ruim twintig jaar amper een dag ouder geworden.
Na vijf seizoenen was de koek op voor Goudkust. De soap was nooit een enorme kijkcijferhit, zelfs niet door gastrollen van BN'ers als Gordon (foto). Maar toen na vier seizoenen de kijkcijfers dermate terugliepen, trok SBS de stekker eruit. De serie werd toen 'gered' door de zender FOX8 die nieuwe afleveringen bleef uitzenden tot de SBS-groep die zender overnam en Goudkust wederom de nek om draaide.
Het eerste seizoen van Goudkust is vanaf vrijdag 4 september te zien op Videoland.
Jordy wint 105.000 euro in De Bondgenoten: 'Dit ga ik er mee doen'
11:38Beau lijkt van de aardbodem verdwenen na abrupt vertrek uit De Bondgenoten
11:26GTST-ster door rug gegaan: fysio naar de set
11:13De Bondgenoten: 'Diederik, heb jij een speciale agenda met Anouk?'
10:25Weerbericht: zo warm wordt het deze week