TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Goudkust was van 1997 tot en met 2001 te zien bij SBS en draaide om de levens van een groep scholieren, hun docenten en families in een welgestelde Nederlandse kustplaats.
De soap betekende de doorbraak voor veel BN'ers. Zo was Winston Gerschtanowitz als Harm van Cloppenburg de hunk van de serie, speelde Froukje de Both zijn geliefde Mariët en was Michiel de Zeeuw baanbrekend als Tim d'Harencourt, het eerste vaste personage in een Nederlandse (soap)serie die voor zijn homoseksuele geaardheid uit kwam. De Zeeuw bleef op tv te zien als stylist in meerdere woonprogramma's en lijkt in ruim twintig jaar amper een dag ouder geworden.
Na vijf seizoenen was de koek op voor Goudkust. De soap was nooit een enorme kijkcijferhit, zelfs niet door gastrollen van BN'ers als Gordon (foto). Maar toen na vier seizoenen de kijkcijfers dermate terugliepen, trok SBS de stekker eruit. De serie werd toen 'gered' door de zender FOX8 die nieuwe afleveringen bleef uitzenden tot de SBS-groep die zender overnam en Goudkust wederom de nek om draaide.
Het eerste seizoen van Goudkust is vanaf vrijdag 4 september te zien op Videoland.
Gert en Viktor Verhulst presenteren samen een nieuwe verborgen-camerashow
10:32Special van Miljoenenjacht op komst: 'Ook met live-schakeling'
10:26Carrie ten Napel twijfelde om Sterren op het Doek over te nemen van Özcan Akyol: 'Hij vindt het moeilijk'
09:50Komt er nog een nieuw seizoen van De Erfgenaam?
09:13De TV van gisteren: de kijkers van De Bondgenoten ergeren zich kapot aan het 'geknuf' van Joshlyn
Een nieuwe generatie voegt zich in Expend4Bles bij ’s werelds beruchtste huurlingen.
