TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
No. 8739 is gemaakt als onderdeel van het 48 Hour Film Project, een wedstrijd waarin teams jonge creatieve filmmakers binnen 48 uur een complete film maken.
Faye en haar productiebedrijfje Young dumb & broke bedachten No. 8739, een bevreemdende, 7 minuten durende karakterstudie die qua thema's en verhaal aanvoelt als een kruising tussen de horrorfilm Saw en de bovennatuurlijke tv-klassieker Twilight zone. De makers omschrijven de prent zelf als een science fiction musical.
In de film speelt Faye zelf een rol, samen met Quint den Enting. Ze krijgen versterking van Faye's soapcollega's Alkan Çöklü en Melissa Drost. Bezemer kreeg haar tv-moeder zelfs zo ver dat ze de soundtrack van No. 8739 verzorgde met een gevoelige, originele song. Faye, Quint, Alkan en Melissa spelen vier varianten van dezelfde persoon die door een bovenaards wezen gedwongen worden op één identiteit uit te komen.
No. 8739 ging vrijdag 30 november in première tijdens de presentatie van alle 48 Hour-films. Daar werd de prent bekroond met een prijs voor het beste gebruik van rekwisieten. Nieuwbakken regisseur Faye was zichtbaar trots met de prijs.
Leontien van Moorsel blikt vooruit op The Bicycle Race: 'Ik ben duizend doden gestorven'
10:00Tim Hofman nog niet klaar met Over Mijn Lijk: 'Het is onderdeel van mijn bestaan geworden'
09:43De TV van gisteren: Wie is de Mol? scoort met unieke opdracht
11:59Kijkcijfers: Heel Holland bakt elke dag valt nog altijd niet in de smaak
11:35Smart-bestuurder die werd aangereden door Máxima herkent zich niet in Videoland-serie