TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Nederland hebben maar weinig mensen van hem gehoord, maar in Vlaanderen is Ambiorix een echte volksheld. En dat terwijl het niet eens 100 procent zeker is dat hij bestaan heeft.
Er is namelijk maar één bron die van de leider van de Belgae rept, al is dat niet de minste. In zijn boek over de Gallische oorlogen beschrijft Julius Caesar zijn sluwe opponent, die met veel list en bedrog een compleet Romeins legioen versloeg. Een tot de verbeelding sprekende prestatie, al is die dus mogelijk verzonnen door Caesar.
Die kon met een succesvolle wraakactie tegen zo'n uitgekookte, dappere tegenstander zijn eigen status immers opvijzelen. Hoe dan ook, Ambiorix ontbreekt niet in Het Verhaal van Vlaanderen. Tom Waes zoekt uit hoe de vork in de steel zit.
We moesten er een jaar geduld voor hebben, maar nu kunnen we dan eindelijk genieten van de nieuwe reeks Haantjes op Netflix.
Krijgt Married at First Sight wederom een vervolg? Carlo Boszhard geeft antwoord
12:18Ziet Johan Derksen een realityserie over zijn leven wel zitten?
10:39Zesdelige serie Etty met Sebastian Koch en Claire Bender binnenkort te zien: dit moet je weten
10:00Chris Zegers deelt zijn tv-tips: 'The White Lotus was smullen'
10:00Milan van Waardenburg kijkt positief terug op The Passion: 'Ik herkende mijn eigen zachte kant'