TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Connery brak in 1962 door als James Bond in Dr. No. Daarna kroop de Schot nog zes keer in de huid van geheim agent 007. Ook maakte hij in 1983 nog eens zijn opwachting als Bond in Never say never again, een onofficiële Bond-film van een concurrerende filmmaatschappij.
Naast zijn vertolkingen van James Bond had Connery ook rollen in onder meer Murder on the Orient Express (1974), Indiana Jones and the Last Crusade (1989), The Hunt for Red October (1990) en The Rock (1996). De laatste film waarin hij te zien was, was The League of Extraordinary Gentlemen uit 2003.
Connery, die in 2000 werd geridderd door koningin Elisabeth en sindsdien als 'Sir' door het leven ging, overleed in de nacht van vrijdag op zaterdag in zijn slaap op New Providence, het hoofdeiland van de Bahama’s waar hij sinds zijn pensioen in 2006 woonde. De acteur laat zijn vrouw Micheline Roquebrune en zoon Jason Connery achter.
Partnerbijdrage
Kijkers vernietigend over Andrรฉ Hazes in concert: 'Klinkt als een zingende kikker'
13:15Jandino Asporaat ontmoet kunstenaars in Sterren op het Doek: 'Liever geen kale man' (video)
09:53Andrรฉ Hazes komt met nieuw seizoen realifesoap: 'Volgend jaar weer draaien' (video)
09:18De TV van gisteren: Richard Groenendijk wint op primetime, weinig kijkers voor toespraak Koning
06:47Vanavond op TV: Sterren in concert: Andrรฉ Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul