TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Volgens Jan Slagter helpt het mensen met een beginnende vorm van dementie enorm om het huis uit te gaan en zich nuttig te voelen. In eerste instantie gaat het om een maatschappelijk project maar Slagter wil er ook een tv-programma van maken.
Tegen het AD zegt hij: „Deze mensen komen na de diagnose vaak in een isolement terecht. Als zij thuis blijven, worden ze constant aan deze slopende ziekte herinnerd. Wij zoeken een arena waar ze gewoon weer aan de slag gaan. Vaak kunnen en willen ze dat ook.”
Die arena zou een hotel kunnen zijn. „Iemand die ooit bouwvakker was, zou daar de koffers kunnen helpen sjouwen. En in een restaurant kan iemand in de bediening gaan werken. Als ze met drie in plaats van twee colaatjes aankomen, omdat ze dit halverwege zijn vergeten, zorgt dat niet direct voor problemen. Door het vooraf bij gasten bekend te maken, zal er ook begrip voor zijn.’’
Slagter hoopt dat zijn project navolging krijgt en dat andere bedrijven zich ook geroepen zullen voelen deze mensen een kans te geven. Slagter heeft alvast neuroloog Erik Scherder bij het idee betrokken.
Jan Slagter zette eerder al verzorgingstehuis Ben OudeNijhuis in Rotterdam op.
Nagenieten: Alle Nederlandse medailles van de Olympische Winterspelen 2026 op een rij
11:29Dit zijn de boeren van Boer Zoekt Vrouw 2026
10:02Dit zijn de deelnemers van de nieuwe realityshow Survive Your Family
10:00Roos Reedijk over het nieuwe seizoen Kopen Zonder Kijken: 'Alle presentatoren bijten zich er helemaal in vast'
09:47Heel Holland Bakt keert terug met een speciaal seizoen en is elke werkdag te zien