TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Volgens Jan Slagter helpt het mensen met een beginnende vorm van dementie enorm om het huis uit te gaan en zich nuttig te voelen. In eerste instantie gaat het om een maatschappelijk project maar Slagter wil er ook een tv-programma van maken.
Tegen het AD zegt hij: „Deze mensen komen na de diagnose vaak in een isolement terecht. Als zij thuis blijven, worden ze constant aan deze slopende ziekte herinnerd. Wij zoeken een arena waar ze gewoon weer aan de slag gaan. Vaak kunnen en willen ze dat ook.”
Die arena zou een hotel kunnen zijn. „Iemand die ooit bouwvakker was, zou daar de koffers kunnen helpen sjouwen. En in een restaurant kan iemand in de bediening gaan werken. Als ze met drie in plaats van twee colaatjes aankomen, omdat ze dit halverwege zijn vergeten, zorgt dat niet direct voor problemen. Door het vooraf bij gasten bekend te maken, zal er ook begrip voor zijn.’’
Slagter hoopt dat zijn project navolging krijgt en dat andere bedrijven zich ook geroepen zullen voelen deze mensen een kans te geven. Slagter heeft alvast neuroloog Erik Scherder bij het idee betrokken.
Jan Slagter zette eerder al verzorgingstehuis Ben OudeNijhuis in Rotterdam op.
Waarom B&B Vol Liefde-Debbie en Paul eerst 'nee' zeiden tegen andere tv-programma's
11:32Boer zoekt Vrouw-koppel Jan en Rianne opnieuw ouders geworden
11:01Explosieve ruzie in De Bondgenoten: 'Wil je met me vechten?'
09:38De TV van gisteren: kijkers zien Sandra 'nog even gefileerd' worden in exitgesprek MAFS
15:12Noa Zwan roert GTST-kijkers tot tranen met liedje: 'Prachtig'