TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jan Smit maakte in 2019 wereldkundig een burn-out te hebben. In de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws kijkt hij uitgebreid terug op de donkerste periode uit zijn leven.
Volgens Jan moest hij de tol betalen voor 25 jaar lang rennen, vliegen en geleefd worden als artiest. "Als je gesprekken voert met een therapeut, kom je jezelf tegen. Confronterend, maar dat moet ook. Je moet eerst zelf herkennen en erkennen wat er aan de hand is. De bodem raken voor je overeind kan krabbelen."
In de periode dat hij uit de spotlights verdween, heeft de Volendammer geen moment aan stoppen gedacht. "Nee, ik wist dat ik overwerkt was. Te veel hooi op mijn vork genomen en dat te lang volgehouden. Maar er is licht aan het eind van de tunnel."
Jan stond vorige maand als één van de vier presentatoren op het podium van het Eurovisie Songfestival. Hij kiest in het vervolg zijn werkzaamheden zeer zorgvuldig. "Ik ga heel selectief zijn. En dat weet mijn manager. Die wil ook niet dat ik weer anderhalf jaar uit de roulatie ben. Gezondheid gaat voor alles, daar kom je pas achter als je erin verzeild raakt."
Stijn Fransen en Sabine Koning behoren tot de discipelen van The Passion 2026
10:35Netflix presenteert cast van nieuwe Nederlandse thrillerserie De Stilte
10:22Rijk Hofman gaat Temptation Island presenteren met deze presentatrice
10:00Harm Edens: 'Dit Was het Nieuws is een vaste en dierbare waarde in mijn leven geworden'
09:43De TV van gisteren: kijkers aanschouwen wegpiraten in nieuw seizoen De Slechtste Chauffeur van Nederland