TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Henri Matisse was een eeuw geleden de populairste schilder van Frankrijk, maar in 1930 besloot hij het over een compleet andere boeg te gooien. Geïnspireerd door het werk van Paul Gauguin vertrok hij naar Tahiti, een afgelegen eiland in de Stille Oceaan.
Gauguin was er veertig jaar eerder en maakte er schilderijen van inheemse vrouwen die Matisse zeer bekoorden. Om er daadwerkelijk te komen, moest hij per boot naar de andere kant van de wereld. Alleen, want de gezondheid van zijn vrouw Amélie liet niet toe dat ze meegaat.
Eenmaal op Tahiti raakte hij betoverd door het licht, dat ’zo puur is dat het de kleuren nog meer laat fonkelen’. De indrukken van het eiland zouden in zijn werk blijven doorschemeren. Jeroen Krabbé treedt in deze aflevering in zijn voetsporen.
Deze aflevering van Krabbé Zoekt Matisse zie je op zondag 15 december 2024 vanaf 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Als je geen moment wil missen van de Premier League Darts 2026 vanuit Ahoy in Rotterdam dan is er goed nieuws, want het spektakel is gewoon te volgen op televisie!
Anouk briest in De Bondgenoten: 'Ik haat dat wijf'
12:00Dit zie je met Koningsdag 2026 op tv
11:31Nieuw seizoen van Love Island wordt VIP-editie
10:31Pauw & De Wit gemist? Angela de Jong houdt wrange smaak over Marco Borsato
10:00Art Rooijakkers over Survive Your Family: 'Het is een mix van Expeditie Robinson en Rooijakkers over de Vloer'