TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor Lubach was het belangrijkste dat hij zijn redactionele vrijheid kon behouden als hij op RTL 4 aan de gang gaat, zo vertelde hij vrijdagmiddag op Radio 1. Die toezegging heeft hij van RTL-baas Peter van der Vorst en bovendien hoeft hij ook niet verplicht RTL-gasten langs te laten komen als ze bijvoorbeeld een programmaatje willen promoten.
De geruchten rond de overstap van Lubach naar RTL gingen al enige tijd rond, maar het was nog niet bekend dat in 2017 al eerste contacten zijn gelegd. De komiek deed dat uit de doeken in de radioshow van Humberto Tan, waarin hij ook vertelde wat de reden is voor de overstap.
Lubach vertelde eerlijk dat het "riante salaris" dat RTL te bieden had ook een rol speelde. "Ik ben daar ook niet ongevoelig voor", zei hij. Daarnaast merkte hij bij de NPO dat de budgetten beperkt zijn en dat - met het oog op de komende bezuinigingen van het kabinet - het er niet per se beter op wordt.
Het hele team waarmee Lubach De Avondshow maakte gaat mee naar RTL. Het gaat er overigens op RTL 4 anders uit zien dan bij de NPO. "Het wordt een nieuw programma, een nieuwe feel. Kijk, ik maak grapjes over het nieuws. Dat zal erin zitten. Mijn hele team gaat mee. Die gezichten die je daarvan kent, die zul je ook terugzien. De stijl zal erop lijken, maar we willen wel aan het format schaven."
Terugkijken: Jamai imponeert Maestro-kijkers opnieuw
09:48Deze Winter Vol Liefde-deelneemster komt je wellicht bekend voor
09:20Zien: Oos Kesbeke reageert op Expeditie Robinson-winst Camiel
09:01Monique Hansler briest: 'Mijn neus, dat ga ik echt niet doen'
08:13De TV van gisteren: veel kritiek op finale Expeditie Robinson, bekijk de reacties