TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor Lubach was het belangrijkste dat hij zijn redactionele vrijheid kon behouden als hij op RTL 4 aan de gang gaat, zo vertelde hij vrijdagmiddag op Radio 1. Die toezegging heeft hij van RTL-baas Peter van der Vorst en bovendien hoeft hij ook niet verplicht RTL-gasten langs te laten komen als ze bijvoorbeeld een programmaatje willen promoten.
De geruchten rond de overstap van Lubach naar RTL gingen al enige tijd rond, maar het was nog niet bekend dat in 2017 al eerste contacten zijn gelegd. De komiek deed dat uit de doeken in de radioshow van Humberto Tan, waarin hij ook vertelde wat de reden is voor de overstap.
Lubach vertelde eerlijk dat het "riante salaris" dat RTL te bieden had ook een rol speelde. "Ik ben daar ook niet ongevoelig voor", zei hij. Daarnaast merkte hij bij de NPO dat de budgetten beperkt zijn en dat - met het oog op de komende bezuinigingen van het kabinet - het er niet per se beter op wordt.
Het hele team waarmee Lubach De Avondshow maakte gaat mee naar RTL. Het gaat er overigens op RTL 4 anders uit zien dan bij de NPO. "Het wordt een nieuw programma, een nieuwe feel. Kijk, ik maak grapjes over het nieuws. Dat zal erin zitten. Mijn hele team gaat mee. Die gezichten die je daarvan kent, die zul je ook terugzien. De stijl zal erop lijken, maar we willen wel aan het format schaven."
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers