TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de 19e eeuw grepen architecten terug op verschillende bouwstijlen uit het verleden. De klassieke bouwstijl keerde terug als het neoclassisisme, de gotiek werd neogotiek, de renaissance neorenaissance. Nederlandse Bouwkunst door de Ogen van Paul Rem is in 's-Hertogenbosch, waar al deze neostijlen in het stadsbeeld te zien zijn.
De Sint-Janskathedraal is een mooi voorbeeld van het gebruik van de gotische bouwtechniek met een constructieve functie. Elders wijst Rem gevels aan waar gotische versieringen puur als opsmuk zijn gebruikt: stukadoorsgotiek, zoals de gevel van het Zwanenbroedershuis.
Niet iedereen is fan van dit strooien met gotische ornamenten. Voor de Heilige Annakerk gebruikte Willem van Aalst wel een gotisch grondplan, maar niet de opsmuk.
Deze aflevering van Nederlandse Bouwkunst door de Ogen van Paul Rem is op maandag 7 oktober 2024 om 21:10 uur te zien op NPO 2.
Bekijk hier de aflevering van Pokerface met Senna, El Che, Floris en Roma uit De Bondgenoten
10:59Dit is wanneer we een nieuw seizoen van Miljoenenjacht op tv kunnen verwachten
10:04Wilfred Genee reageert op duw van Arjen Robben: ‘Ik dacht dat het een grap was’
10:00Je kunt nu stemmen voor de Televizier-Ring Online-videoserie 2026!
08:32Welk programma vervangt Only Joling op RTL 4?