TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na De Nieuwe Vermeer presenteert Dionne Stax deze nieuwe creatieve wedstrijd.
In iedere aflevering van De Gezonken Meesters staat een schilderij van een Hollandse Meester centraal. De geselecteerde kunstenaars – 2 per aflevering – krijgen de taak om het werk zo exact mogelijk te reconstrueren, alsof het rechtstreeks uit het atelier van de kunstenaar komt. Ze moeten zich volledig verdiepen in het werk van de kunstenaar in kwestie. Ook is er -net als bij De Nieuwe Vermeer - een vrije categorie. Hier is alles toegestaan: schilderen, naaien, strijkkralen; alles mag, zolang de geest van de Hollandse meester maar voelbaar blijft in het eindresultaat. In de nieuwe beelden van Omroep MAX legt Dionne Stax uit hoe de competitie in zijn werk gaat.
De vakjury - bestaande uit Pieter Roelofs (hoofd beeldende kunst Rijksmuseum) en Abbie Vandivere (restaurator Mauritshuis) helpen de deelnemers op weg met hun kennis en kunde. Uiteindelijk kiest de jury ook de winnaars van de aflevering. De 12 winnende werken worden na afloop van de serie tentoongesteld in het Scheepvaartmuseum in Amsterdam.
De Gezonken Meesters is vanaf zondag 19 januari om 20.25 uur te zien bij NPO1.
Partnerbijdrage
In Scam Alert onderzoeken Ellie Lust en cyberjournalist Daniël Verlaan de schimmige wereld van digitale oplichting. Waar traditionele oplichters nog fysiek te traceren zijn, speelt fraude zich tegenwoordig steeds vaker af achter schermen en anonieme profielen. Dit nieuwe RTL-programma laat zien hoe kwetsbaar we online kunnen zijn én hoe we ons beter kunnen wapenen.
Tina Nijkamp: 'Opstappen Renze Klamer is het failliet van RTL Tonight'
11:26Monique Hansler haalt uit naar Aran Bade: 'Dit is zijn schuld'
10:49Iets meer bekend over zaterdagafleveringen van De Bondgenoten
10:30Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025
10:22Familie Buddenbruck heeft geliefd Duitsland verruild voor ander Europees land