TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na De Nieuwe Vermeer presenteert Dionne Stax deze nieuwe creatieve wedstrijd.
In iedere aflevering van De Gezonken Meesters staat een schilderij van een Hollandse Meester centraal. De geselecteerde kunstenaars – 2 per aflevering – krijgen de taak om het werk zo exact mogelijk te reconstrueren, alsof het rechtstreeks uit het atelier van de kunstenaar komt. Ze moeten zich volledig verdiepen in het werk van de kunstenaar in kwestie. Ook is er -net als bij De Nieuwe Vermeer - een vrije categorie. Hier is alles toegestaan: schilderen, naaien, strijkkralen; alles mag, zolang de geest van de Hollandse meester maar voelbaar blijft in het eindresultaat. In de nieuwe beelden van Omroep MAX legt Dionne Stax uit hoe de competitie in zijn werk gaat.
De vakjury - bestaande uit Pieter Roelofs (hoofd beeldende kunst Rijksmuseum) en Abbie Vandivere (restaurator Mauritshuis) helpen de deelnemers op weg met hun kennis en kunde. Uiteindelijk kiest de jury ook de winnaars van de aflevering. De 12 winnende werken worden na afloop van de serie tentoongesteld in het Scheepvaartmuseum in Amsterdam.
De Gezonken Meesters is vanaf zondag 19 januari om 20.25 uur te zien bij NPO1.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. De serie is rauw, geloofwaardig en nét even anders dan andere Nederlandse misdaadseries en dat merk je vanaf de eerste aflevering.
Briljante Breinen stopt al na één seizoen: 'Het hing erom'
13:24Winter Vol Liefde 2026 duurt maar liefst negen weken
12:44Het vijfde seizoen van De Erfgenaam is nu al gedeeltelijk te zien bij Videoland
10:44Cheyenne Löhnen en Ingmar van den Broek verlaten GTST voor modellencarrière in Mexico
10:29Video: vreest André van Duin dat Heel Holland Bakt ook wegbezuinigd wordt?