TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Journalist Sinan Can en kunsthistoricus Pieter Roelofs doen onderzoek naar de kunstenaars Herman, Johan en Paul van Lymborch.
De drie uit Nijmegen afkomstige broers staan bekend als grootmeesters die gedurende de middeleeuwen de schilderkunst voorgoed veranderen. De Van Lymborchs worden in het buitenland echter meer gewaardeerd dan in hun thuisland.
Daarom reisden Can en Roelofs van Nijmegen naar Frankrijk, waar de broers destijds actief waren. Ze willen achterhalen hoe ze inspiratie opdeden voor hun schilderkunst.
Bij het aanschouwen van hun werk raakt Roelofs betoverd door het technische aspect en de manier waarop de schilderkunst van het drietal levensecht aanvoelt. Can ziet invloeden van verre culturen en denkt daarbij terug aan zijn eigen voorouders.
Deze aflevering van Onbekend en Wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch is op dinsdag 13 januari 2026 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Goed nieuws voor Ik Vertrek-fans: programma zeer binnenkort terug met nieuwe afleveringen
12:43Onderweg naar Morgen-icoon Frits Jansma overleden: 'Iedereen is echt aangedaan'
12:24MAFS terugkijken: Kyle vindt zichzelf geen leuk persoon
11:50Flikken Gent weer vanaf de allereerste aflevering te zien op de Nederlandse televisie
11:27Video: Nyssa en Joshlyn krijgen hartverscheurend nieuws in De Bondgenoten