TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 18 december kondigden (toenmalig demissionair) premier Mark Rutte, zorgminister Hugo de Jonge en Jaap van Dissel van het RIVM in een persconferentie strengere maatregelen aan vanwege de enorme zorgen over de omikronvariant. Sindsdien zijn de meeste locaties dicht, zoals de horeca, culturele locaties, doorstroomlocaties, zwembaden en niet-essentiële winkels. Ook de BSO's zijn voor diverse groepen gesloten en het advies is om slechts twee mensen thuis te ontvangen.
Deze huidige maatregelen lopen tot en met vandaag, dus de vraag is: wat nu? De nieuwe coronaminister Ernst Kuipers wilde woensdag nog niet op de zaken vooruitlopen. "Alle scenario's zijn echt denkbaar. Het is niet dat ik niets wil zeggen. Ik kan het gewoon nog niet."
Twee dagen later ziet het er voor de meeste Nederlanders al iets positiever uit. Op basis van de eerste bronnen rond het OMT en het kabinet kunnen we voorzichtig concluderen dat er versoepelingen aankomen. Rutte IV lijkt namelijk, zo beweren deze bronnen, te gaan besluiten dat het fysieke hoger onderwijs weer open mag net als het MBO, de sportscholen en dagelijks tot 17:00 uur de niet-essentiële winkels. Ook een kapperbezoek zou vanaf dit weekend weer kunnen.
Voor horeca en andere culturele instellingen is dit een bittere pil. "Iedereen hoopt dat dat kan, maar zoveel ruimte lijkt er niet te zijn", aldus een bron eerder tegen AD. Toch is er een beetje licht aan het einde van deze donkere tunnel: volgens ingewijden hoopt het kabinet over 10 dagen opnieuw te beoordelen. Als er in die periode geen rare dingen gebeuren, mogen ook zij vanaf dan - onder voorwaarden - de deuren weer openen.
De nieuwe persconferentie is vrijdag 14 januari om 19:00 uur te zien op NPO1.
Voor Engeland begint vandaag het echte werk op het WK voetbal. In de zestiende finales wacht Congo, dat niets liever doet dan een van de favorieten vroegtijdig naar huis sturen.
GTST-ster Everon Jackson Hooi (44) wacht enorme uitdaging: 'Conditie knap waardeloos'
14:02Op deze manier is VI concurrenten Renze en Pauw & De Wit te slim af
10:23Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind begint
09:40Dit is wanneer het tweede seizoen van Bestemming X te zien is
08:32Tamara Elbaz en Maria Tailor keren terug in The Real Housewives of Amsterdam