TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tijdens de opnames van het AVROTROS-programma Tussen Kunst en Kitsch is maandag een schilderij van kunstschilder Alexej von Jawlensky getaxeerd voor een recordbedrag.
De opnames met presentator Frits Sissing vonden plaats in het Kunstmuseum Den Haag.
Het is niet voor het eerst dat er in Tussen Kunst en Kitsch meesterwerken opduiken die voor hoge bedragen werden getaxeerd. Zo werd in 2011 het schilderij van Het Kantwerkstertje van Joost van Geel getaxeerd op 250.000 euro. Nu is er een nieuw record, want het schilderij van Von Jawlensky werd vandaag getaxeerd op zo’n 300.000 euro.
Alexej von Jawlensky (1864-1941) was een expressionistische schilder uit Rusland. Tijdens zijn leven schilderde hij honderden werken, waarvan velen te zien zijn in toonaangevende musea. Ook het Kunstmuseum in Den Haag heeft werk van Von Jawlensky. Expert Willem de Winter deed de ontdekking in Tussen Kunst en Kitsch en is verrukt: 'Het is zonder twijfel de meest bijzondere en belangrijkste vondst in mijn carrière bij het programma.'
De bijzondere aflevering van Tussen Kunst en Kitsch werd maandag opgenomen en is in het voorjaar van 2025 te zien tijdens het 40-jarig jubileumseizoen van het programma op NPO1.
Makers van documentaire Meer dan Babi Pangang in gesprek met NPO en PowNed na bedreigingen Ruud de Wild
19:41Muziek van Marco Borsato keert terug in The Passion
15:24Dit is wanneer de laatste aflevering van Flikken Maastricht te zien is
14:23Waar is de documentaire De Instagram Moord te zien en waar gaat het over?
13:08De Grannies van Amsterdam krijgt een derde seizoen