TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tijdens de opnames van het AVROTROS-programma Tussen Kunst en Kitsch is maandag een schilderij van kunstschilder Alexej von Jawlensky getaxeerd voor een recordbedrag.
De opnames met presentator Frits Sissing vonden plaats in het Kunstmuseum Den Haag.
Het is niet voor het eerst dat er in Tussen Kunst en Kitsch meesterwerken opduiken die voor hoge bedragen werden getaxeerd. Zo werd in 2011 het schilderij van Het Kantwerkstertje van Joost van Geel getaxeerd op 250.000 euro. Nu is er een nieuw record, want het schilderij van Von Jawlensky werd vandaag getaxeerd op zo’n 300.000 euro.
Alexej von Jawlensky (1864-1941) was een expressionistische schilder uit Rusland. Tijdens zijn leven schilderde hij honderden werken, waarvan velen te zien zijn in toonaangevende musea. Ook het Kunstmuseum in Den Haag heeft werk van Von Jawlensky. Expert Willem de Winter deed de ontdekking in Tussen Kunst en Kitsch en is verrukt: 'Het is zonder twijfel de meest bijzondere en belangrijkste vondst in mijn carrière bij het programma.'
De bijzondere aflevering van Tussen Kunst en Kitsch werd maandag opgenomen en is in het voorjaar van 2025 te zien tijdens het 40-jarig jubileumseizoen van het programma op NPO1.
Humberto Tan reageert op mediastorm na babynieuws: 'Jeetje mina'
13:50Barry Atsma strikt sterrencast mét Noortje Herlaar voor nieuwe Videoland-serie
11:50Zien we B&B Vol Liefde-Timothy binnenkort al terug op tv?
11:04Een Huis Vol-families luiden nieuw seizoen op gezellige wijze in
10:00De familie De Lange uit Een Huis Vol stelt zich voor: 'Dít maakt ons verhaal uniek'