TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Beide bedrijven maakten het nieuws over de plannen voor een samenwerking dinsdagavond wereldkundig. Toezichthouder Brussel en de Autoriteit Consument en Markt moeten de deal nog wel goedkeuren.
RTL-baas Sven Sauvé licht de beslissing om samen te gaan met Talpa toe. "We willen Videoland sterker maken. De concurrentie op het gebied van streamingdiensten neemt toe, zo komen ook Viaplay en HBO naar Nederland, en we vermoeden dat er nog wel meer partijen klaarstaan. Door samen te werken met Talpa Network kunnen we investeren in Nederlandse content, en ons zo onderscheiden.”
Ook John de Mol is zeer content met de toekomstige samenwerking. “Ik ben verheugd dat deze deal een sterke Nederlandse partij creëert die niet alleen Nederlandse kwaliteitscontent levert, maar het ook op kan nemen tegen Amerikaanse en Chinese techspelers. Daar bovenop kan ik hierdoor weer doen wat ik het leukst vind: het bedenken en ontwikkelen van innovatieve content.”
De verhouding tussen beide partijen wordt geen fifty-fifty, zo laten de bedrijven weten. In het nieuw te vormen bedrijf krijgt RTL Nederland 70 procent van de aandelen, waar Talpa het met 30 procent moet doen.
De dagelijkse leiding komt in handen van Sauvé, terwijl John de Mol aandeelhouder, producent en bedenker van nieuwe formats wordt. Alle zenders blijven - met behoud van namen zoals RTL4 en SBS6, voorlopig naast elkaar bestaan.
De TV van gisteren: Kijkers niet te spreken over interview Eva Jinek met CEO Albert Heijn
06:47Vanavond op TV: Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg, Ewout:, The Bourne Ultimatum
20:15Deze BN’ers stappen de boksring in voor Boxing Stars
18:22BNNVARA ziet tweede seizoen van spelprogramma Wolven wel zitten
15:35Max Verstappen is in vorm! Wint hij dit jaar ook de Formule 1 GP van de Verenigde Staten?