TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Beide bedrijven maakten het nieuws over de plannen voor een samenwerking dinsdagavond wereldkundig. Toezichthouder Brussel en de Autoriteit Consument en Markt moeten de deal nog wel goedkeuren.
RTL-baas Sven Sauvé licht de beslissing om samen te gaan met Talpa toe. "We willen Videoland sterker maken. De concurrentie op het gebied van streamingdiensten neemt toe, zo komen ook Viaplay en HBO naar Nederland, en we vermoeden dat er nog wel meer partijen klaarstaan. Door samen te werken met Talpa Network kunnen we investeren in Nederlandse content, en ons zo onderscheiden.”
Ook John de Mol is zeer content met de toekomstige samenwerking. “Ik ben verheugd dat deze deal een sterke Nederlandse partij creëert die niet alleen Nederlandse kwaliteitscontent levert, maar het ook op kan nemen tegen Amerikaanse en Chinese techspelers. Daar bovenop kan ik hierdoor weer doen wat ik het leukst vind: het bedenken en ontwikkelen van innovatieve content.”
De verhouding tussen beide partijen wordt geen fifty-fifty, zo laten de bedrijven weten. In het nieuw te vormen bedrijf krijgt RTL Nederland 70 procent van de aandelen, waar Talpa het met 30 procent moet doen.
De dagelijkse leiding komt in handen van Sauvé, terwijl John de Mol aandeelhouder, producent en bedenker van nieuwe formats wordt. Alle zenders blijven - met behoud van namen zoals RTL4 en SBS6, voorlopig naast elkaar bestaan.
Zal het in dit nieuwe seizoen van Postcode Loterij Eén tegen 100 weer iemand lukken om met een lekker bedrag naar huis te gaan? Caroline Tensen hoopt op het beste.
De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa
11:52Big Brother-ster duikt als kandidaat op in Kopen Zonder Kijken
11:02Raymond Mens trekt boetekleed aan na 'misverstand' over vriend in Vandaag Inside
10:03Johan Derksen verdedigt bron in VI na statement RTL over 'stemmingmakerij' Renze Klamer maakt veel los