TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nadat de Duitse bezetter op 29 april 1943 de gedwongen arbeidsinzet afkondigde, legde het personeel van machinefabriek Stork in Hengelo uit protest het werk neer. De staking verspreidde zich razendsnel door het land. De SS’er Hanns Rauter, die verantwoordelijk was voor vervolging van het verzet in Nederland, besloot hard op te treden.
Bij de April-meistakingen vielen tweehonderd doden, veel meer dan bij de bekende Februaristaking van 1941. In de driedelige documentaire Staken op Leven en Dood onderzoekt Erik Dijkstra waarom de April-meistakingen zo onbekend zijn gebleven en nooit een officiële herdenking hebben gekregen. In deze eerste aflevering vertelt Foppe de Jong, die destijds dertien was, op aangrijpende wijze over het brute Duitse optreden in Marum.
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen
10:57Priscilla Wildeman zet zoons in het zonnetje
09:28RTL 4 komt met opvallende tegenhanger van SBS6-hit The Tribute
08:27De TV van gisteren: Kijkers ruiken onraad bij Het Perfecte Plaatje
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten