TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vanuit Museum Belvédère in Heerenveen presenteerde Frits Sissing de uitzending die eindigde met een vondst waar zowel hij als taxateur Bas Hesselink dolenthousiast van werden.
In eerste instantie kwam de eigenaar naar de taxatiedag met vier druksels van Werkman, maar voor de aardigheid had ze ook een oud boekje met prachtige prenten meegenomen dat ze ooit van haar vader had gekregen. Toen de taxateur het boekwerk onder ogen kreeg, sprak hij direct van een droomvondst.
Hesselink identificeerde het voorwerp als een getijdenboek uit 1488. Een handgeschreven en geschilderd middeleeuws monnikenwerk van hoge kunstzinnige waarde. Omdat ze beschermd waren door het boek hadden de zes schilderijtjes in het binnenwerk niets aan kleur en kwaliteit verloren. Al met al een waar unicum dat door de taxateur op zeker 100.000 euro werd geschat.
Een ton is uiteraard enorm veel geld, maar het komt nog niet in de buurt van Het Kantwerkstertje, een doek van schilder Joost van Geel dat in 2011 tijdens de opnames ontdekt werd. Dat bleek een waarde van 250.0000 euro te hebben.
GTST Spoilers - maandag 27 t/m donderdag 30 april 2026
22:12Kijkers verdeeld over Kopen Zonder Kijken-stel met flink budget: 'Flabbergasted'
20:44Beveiliging duwt jongens live uit studio Eva Jinek: 'Zijn dit die gasten van Joling?'
16:10Deze BN'ers doen mee aan Hunted VIPS 2026
15:31Dit programma vervangt Rust en Vreugd op NPO 1