TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De deelnemers die in deze eerder uitgezonden aflevering van Tussen Kunst en Kitsch hun voorwerp laten taxeren, zijn te gast in het Groninger Museum. Dat is al een uitje op zich.
Het museum ontving in 1987 een grote schenking waardoor een nieuw gebouw kon worden neergezet. Het unieke ontwerp is een sterk staaltje postmodernistische architectuur. Een groot contrast met de voorwerpen van deze aflevering, zoals de oude Drentse bijl, die de eigenaar zelf heeft opgegraven. Karl Stimm, onder andere specialist in vroegchristelijke oude kunst, taxeert hem.
Ook bijzonder is de culpepermicroscoop die Fred Kats te zien krijgt. De Britse instrumentmaker Edmund Culpeper produceerde ze tussen 1725 en 1730. Vanwege hun populariteit in de achttiende eeuw zijn veel van zijn microscopen bewaard gebleven. (HH)
Partnerbijdrage
Dit zijn de eerste beelden van Los Het Op! en deze BN'ers zien we in aflevering 1
15:42Housewife of Amsterdam-Maria Tailor na twee nachten ontslagen uit het ziekenhuis
14:13Erik van Looy reageert op onverwachte hit: 'Misschien zien ze het verschil niet'
13:08Esther uit B&B Vol Liefde kreeg heftig nieuws na opnames: 'Ik heb geen idee hoe de toekomst eruitziet'
12:01Opnames nieuw seizoen Tonnano afgerond, gaat kijkers volgens Achmed Akkabi 'omverblazen'