TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Politicus Sybrand van Haersma Buma is een op en top Fries. Zijn wieg stond in Workum, hij ging in Sneek naar school en hij is sinds 2019 burgemeester van Leeuwarden. Bovendien volbracht hij in 1986 de Elfstedentocht. Toch voert het voorouderprogramma Verborgen Verleden de voormalige CDA-fractievoorzitter naar Zuid-Afrika.
Hij wist al dat zijn voorvader Willem Hiddingh daar rechter was. In Kasteel de Goede Hoop, de voormalige rechtbank, ontdekt hij hoe genadeloos zijn familielid optrad tegen slaven die in opstand kwamen.
Maar het verleden van Buma blijkt meer kanten te hebben. Bij de wijnvelden van Stellenbosch hoort de politicus dat er nog verder terug in zijn stamboom ook een tot slaaf gemaakte zit en dat een deel van zijn familie uit Angola komt.
Deze aflevering van Verborgen Verleden is op zaterdag 15 maart 2025 om 20:40 uur te zien op NPO 2.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen