TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Slag bij Dien Bien Phu in Noord-Vietnam was traumatisch voor Frankrijk. Onder aanvoerder Ho Chi Minh had Vietnam daar een enorme overwinning geboekt op de koloniale overheerser.
Bij de vredesonderhandelingen werd Vietnam vervolgens opgedeeld in een communistisch noordelijk deel en een kapitalistisch zuidelijk deel. De inwoners van het land kregen driehonderd dagen de tijd om te kiezen waar ze wilden gaan wonen; onder de invloedssfeer van de Sovjet-Unie of van de Verenigde Staten.
De Koude Oorlog was op het hoogtepunt, dus het was een keuze met gevolgen. In de documentaire vertellen ooggetuigen over hun herinneringen aan die periode. Zo komen er in deze vierdelige documentaireserie oud-soldaten, boeddhisten, katholieken en bootvluchtelingen aan het woord.
De Grannies van Amsterdam zijn terug en de eerste beelden beloven weer veel lol
11:03Vanaf deze datum is het tweede seizoen van Over De A4 op televisie te zien
09:31Dit programma vervangt Ons Kent Ons op RTL 4
07:49De TV van gisteren: Vernieuwde Triviant valt nog niet in de smaak bij kijkers
06:47Vanavond op TV: We zijn er bijna!, Woeste grond, G.I. Jane