TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het vak geschiedenis heeft vaak een wat 'saai' imago, maar daar is in het nieuwe programma Welkom in Amsterdam niets van te merken. In deze swingende geschiedenisles met een knipoog ontvangt host Dorine Goudsmit (Plien van Bennekom) elke aflevering een bijzondere gast uit het verleden.
In deze eerste aflevering is het de beurt aan Rembrandt van Rijn. De kunstschilder blikt terug op het Amsterdam van de 13e tot en met de 17e eeuw: van de eerste nederzetting 'Amstelredamme' in het moeras tot de bloeiende stad waar zijn carrière explodeerde. Daarnaast komen ook de stinkende herberg Den Aepjen, de beeldenstorm in de Oude Kerk en het schilderen van De Nachtwacht voorbij.
Maar Dorine zou Dorine niet zijn zonder verrassingen. Als Rembrandts grote liefde Saskia ineens binnenwandelt, loopt het gesprek uit op een komische reünie vol liefde, lef en smeuïge onthullingen.
Welkom in Amsterdam zie je vanaf 19 oktober 2025 iedere zondag om 18:35 uur op NPO 3 / NPO Zapp.
De TV van gisteren: Even Tot Hier maakt grandioze comeback en is Wie is de Mol? de baas
11:35Jan Smit voerde Gert Verhulst dronken tijdens Antwerpse stapavond: 'Hij bestelde stiekem shotjes'
11:04Bondgenoten-ster Mercedes fel over kritiek op haar gedrag: 'Was brak'
10:40Winnaar Slimste mens seizoen 27: 'Retespannend om mee te doen'
10:00Zo gaat het echt achter de schermen van Even tot Hier