TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het eco-kamp van Marit en Karl moest er binnen zes maanden staan, maar dat lukte niet. Hebben ze hun plan inmiddels weten te realiseren?
Verhuizen met je gezin vanuit Dordrecht naar het platteland van Kroatië: je moet het maar durven. Marit en Karl en hun twee kinderen stappen in het avontuur en verhuizen naar het dorpje Vodena Draga. Voor 30.000 euro kochten ze daar drie hectare bos met een oude schuur. Hun droom: binnen een half jaar een eco-glamping opzetten met glampingtenten, biologische maaltijden en workshops over wildplukken. Het budget is echter beperkt en het Kroatische leven loopt niet altijd zoals gepland. Het gezin gaat tijdelijk in een huurhuis wonen, om vervolgens hun droom waar te maken.
De taalbarrière, het vinden van materialen en de afstand tot hun familie en vrienden maken het avontuur niet makkelijk. Marit en Karl lopen de nodige vertraging op, en al snel wordt duidelijk dat de deadline van zes maanden niet gaat lukken. Toch gaat de familie moedig door en de plannen blijven komen. Met zijn achtergrond als architect komt Karl met het ene idee na het andere en krijgt het terrein steeds verder vorm.
Inmiddels raakt de familie steeds meer gewend aan het Kroatische leven, zo laten Marit en Karl weten op de website van Ik Vertrek. Ze zijn nog steeds aan het bouwen, maar ze zijn flink opgeschoten. 'Op dit moment zijn we bezig met de bouw van onze eerste cabin. We bepalen nu ook de locatie voor het zwembad en geven stap voor stap het terrein verder vorm: van wandelpaden tot glamping-plekken.' Karl is op zoek naar werk als architect als bijverdienste. Ook met de taal gaat het steeds beter. Marit: 'Ik voer inmiddels gesprekken met de buurvrouw over van alles: het weer, kinderen, kippen. Vooral Ante pikt het Kroatisch razendsnel op. De kinderen zijn veel buiten, rennen door het bos en helpen soms zelfs al een beetje mee.'
Ik Vertrek is iedere zaterdag om 21.30 uur te zien op NPO1.
Twee Europese grootmachten, één plek in de finale. Frankrijk en Spanje treffen elkaar vanavond in de halve finale van het WK voetbal waarin de aanvallende sterren aan beide kanten het verschil kunnen maken.
Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid
11:10Dit kun je verwachten van het nieuwe RTL-programma Nederland met Vakantie
09:45De Bondgenoten-kijkers gaan los om actie van Anouk
08:01De TV van gisteren: MAX Vakantieman begint nieuw seizoen met ruim 1 miljoen kijkers