TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Na de dood van alleenheerser Tito in 1980 valt Joegoslavië langzaam uit elkaar. Bloedige oorlogen tekenen de jaren 90 en tegenwoordig bestaat de regio uit zeven onafhankelijke landen. Iva Bicanic bezoekt ze allemaal in haar reisserie De Tranen van Tito.
Te beginnen in Kroatië, de geboorteplek van haar ouders waar ze vaak vakantie vierde. In zeven weken voert de reis langs grauwe steden en verwoeste landschappen. Maar er zijn ook nog genoeg sprookjesachtige plaatsen, de oorlog heeft lang niet alles verwoest in voormalig Joegoslavië.
En verder ontmoet Iva natuurlijk de bevolking. Wat is er over van het broederschap uit de tijd van Tito, toen alle volken konden samenleven? En zijn de oorlogen, die twintig jaar geleden eindigden, nog voelbaar in de regio?
Partnerbijdrage
Dit moet je weten over Linda’s neef Haakon in GTST
09:34Martien Meiland laat familie schrikken met make-over
06:47Vanavond op TV: De hofkar, vtwonen weer verliefd op je huis, Baywatch
11:33Oos Kesbeke heeft de smaak van fotografie te pakken
10:26Presentator Welmoed Sijtsma moeder geworden: 'Nog nooit zo verliefd geweest'