TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
De documentaire was eerder al in 2018 te zien. In het portret staat het oeuvre van de kunstenaar en schrijver centraal. Zijn werken zijn onder meer te zien bij Museum de Fundatie. Volgens uitgeverij De Bezige Bij was Cremer nog bezig met een nieuwe roman. Of deze alsnog verschijnt, is niet bekend.
"Hij was met name zo belangrijk omdat hij de Nederlandse cultuur zo heeft opgeschud, wakker geschud, zoals alleen hij dat kon. Hij stak daarmee boven het maaiveld uit en we zullen hem daarom herinneren", zegt Rein Wolfs, directeur van het Stedelijk Museum Amsterdam, over het overlijden van Cremer. Schrijver Özcan Akyol laat op X zijn bewondering voor Cremer blijken. "Hij was wegbereider, inspirator, uitvinder, oneindig creatief en taalvirtuoos. Zelfs vijftig jaar na publicatie wist hij mijn leven te veranderen met zijn boeken."
"Schrijver en beeldend kunstenaar Jan Cremer (84) overleden" - Een groot man. Hij was wegbereider, inspirator, uitvinder, oneindig creatief en taalvirtuoos. Zelfs vijftig jaar na publicatie wist hij mijn leven te veranderen met zijn boeken. Een icoon. https://t.co/ZWIPDndAlW — Özcan Akyol (@OzcanAkyol) June 19, 2024
De materie van Jan Cremer is woensdagavond vanaf 23.05 uur te zien bij AVROTROS op NPO 2.
Wil Gordon de nieuwe Angela de Jong worden? 'Ik ga tv-recensies schrijven maar niemand onderuit halen'
11:46'Dit is een zwaktebod van het ingestorte RTL Tonight'
10:07Dit zijn de deelnemers van het vierde seizoen van Winter Vol Liefde
09:29Zien: De eerste beelden van het nieuwe seizoen Special Forces VIPS
08:00Carlo Boszhard herbeleeft zijn Cash & Carlo-tijd door het nieuwe programma Prijzenjacht