TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Een paar jaar geleden gooide Netflix hoge ogen met de prachtige documentaire My Octopus Teacher waarin de filmmaker dikke vrienden werd met een slimme octopus. My Octopus Teacher won een Oscar en zorgde er vast en zeker voor dat er wereldwijd een stuk minder octopussen werden gegeten.
Ditmaal probeert Netflix het met dolfijnen, een diersoort die sowieso al zeer geliefd is. Maar ¿Qué le Pasó al Rey de los Delfines? richt zich vooral op dolfijnentrainer José Luis Barbero. Barbero was zo succesvol in het dolfijnenpark op Mallorca dat hij in 2015 door het Georgia Aquarium in Atlanta werd gevraagd daar te komen werken.
Vlak daarna ging er een video van 99 seconden rond waarop te zien was dat hij dolfijnen mishandelde. Barbero ontkende en beweerde dat de video gemanipuleerd was maar het hek was al van de dam. De Spanjaard kreeg doodsbedreigingen en werd niet lang daarna dood gevonden op Mallorca.
¿Qué le Pasó al Rey de los Delfines? gaat ook in op de ongezonde handel in dolfijnen. Een ongetrainde dolfijn is zo'n 200.000 dollar waard, een getrainde kan worden doorverkocht voor 1 miljoen dollar. Eenmaal in een waterpark zijn de arme dieren levenslang tot suffe kunstjes doen veroordeeld. Een hel voor een intelligent dier als de dolfijn.
¿Qué le Pasó al Rey de los Delfines? staat vanaf 25 november op Netflix.
Wilfred Genee promoot nieuwe single met optreden in Oranjewinter
01:47Rutger Castricum over gezondheid Royston Drenthe en hun programma Nog één keer fit: 'Hij wil niets liever dan de oude worden'
21:40Dit vinden kijkers van de terugkeer van The Voice of Holland
18:40Johnny de Mol presenteert nieuwe SBS6-quiz Pokerface
15:20Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar