TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Ook in het nieuwe tv-seizoen zien we Huub Stapel terug met een nieuw programma bij Omroep MAX. De presentator duikt dit keer in De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt in de voetsporen van de broers Johan en Cornelis de Witt en reist langs verschillende Europese plekken.
Het belooft een indrukwekkende reis te worden.
Johan en Cornelis de Witt waren in de zeventiende eeuw toonaangevende politici in Nederland en waren fel tegenstander van de Oranjes. Een overtuiging die hen in 1672 uiteindelijk het leven kostte.
Cornelis en Johannes de Witt waren zonen van de Dordtse regent en houthandelaar Jacob de Witt. Op jonge leeftijd besloten de broers een studiereis door Frankrijk en Engeland te maken en leggen meer dan zesduizend kilometer af. De zaken die ze onderweg leerden, bepaalden later hoe zij Nederland zouden regeren. Onderweg hielden de broers in hun dag- en kasboeken precies bij wat ze elke dag en elke kilometer hebben gedaan.
Met hun aantekeningen in de hand reist Huub Stapel in de zesdelige documentairereeks De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt het spoor van de broers.
is vanaf zondag 8 september om 20:20 uur te zien op NPO 2.
Carrie op Vrijdag is deze week korter: dit is de reden
12:23Mariska Bauer onthult: 'Eigenlijk heb ik al een kleinkind'
12:00Deze programma's starten allemaal op maandag 23 februari 2026
11:04Jan Boskamp geeft gezondheidsupdate: 'Ik was net een dood vogeltje'
10:00Marianne Timmer blikt terug op haar Olympische carrière: 'Híerdoor was ik echt aangeslagen'