TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Ook in het nieuwe tv-seizoen zien we Huub Stapel terug met een nieuw programma bij Omroep MAX. De presentator duikt dit keer in De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt in de voetsporen van de broers Johan en Cornelis de Witt en reist langs verschillende Europese plekken.
Het belooft een indrukwekkende reis te worden.
Johan en Cornelis de Witt waren in de zeventiende eeuw toonaangevende politici in Nederland en waren fel tegenstander van de Oranjes. Een overtuiging die hen in 1672 uiteindelijk het leven kostte.
Cornelis en Johannes de Witt waren zonen van de Dordtse regent en houthandelaar Jacob de Witt. Op jonge leeftijd besloten de broers een studiereis door Frankrijk en Engeland te maken en leggen meer dan zesduizend kilometer af. De zaken die ze onderweg leerden, bepaalden later hoe zij Nederland zouden regeren. Onderweg hielden de broers in hun dag- en kasboeken precies bij wat ze elke dag en elke kilometer hebben gedaan.
Met hun aantekeningen in de hand reist Huub Stapel in de zesdelige documentairereeks De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt het spoor van de broers.
is vanaf zondag 8 september om 20:20 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. De serie is rauw, geloofwaardig en nét even anders dan andere Nederlandse misdaadseries en dat merk je vanaf de eerste aflevering.
Briljante Breinen stopt al na één seizoen: 'Het hing erom'
13:24Winter Vol Liefde 2026 duurt maar liefst negen weken
12:44Het vijfde seizoen van De Erfgenaam is nu al gedeeltelijk te zien bij Videoland
10:44Cheyenne Löhnen en Ingmar van den Broek verlaten GTST voor modellencarrière in Mexico
10:29Video: vreest André van Duin dat Heel Holland Bakt ook wegbezuinigd wordt?